Як укласти договір оренди землі в умовах воєнного стану!

Дата: 18.05.2022 10:38

Передача в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення на строк до одного року здійснюється на таких умовах:

• договір оренди земельної ділянки укладається лише в електронній формі та засвідчується кваліфікованими електронними підписами орендаря і орендодавця. Тобто, Вам потрібно мати кваліфікований електронний підпис.
  • право оренди земельної ділянки не підлягає державній реєстрації. Однак договір оренди землі, а також зміни до нього, угода про розірвання такого договору підлягають державній реєстрації. Державну реєстрацію здійснює районна військова адміністрація, яка вносить відомості до спеціальної Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань (в паперовій та електронній формах). Тобто, Вам необхідно звернутися до Івано-Франківської районної державної адміністрації (м. Івано-Франківськ). Така Книга має бути передана до Держгеокадастру протягом 1 місяця з дня скасування воєнного стану.

Державна реєстрація договору оренди земельної ділянки здійснюється за заявою орендодавця, яка складається в електронній формі, до якої додаються примірник зазначеного договору, а також засвідчені орендодавцем копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Заява з доданими документами надсилається електронною поштою.

Увага! З дня державної реєстрації договору оренди виникає право оренди земельної ділянки. При цьому, примірник договору протягом 3-х робочих днів орендодавець має надіслати електронною поштою до Держгеокадастру або його територіального органу, який знаходиться: м. Галич, Івано-Франківська обл.(електронна пошта:galych_iv@dazru.gov.ua, контактний тел: (03431)22-728).

Розмір орендної плати не може перевищувати 8% нормативної грошової оцінки земельної ділянки. До цього розмір плати не міг перевищувати 12%.

Отже, в умовах воєнного стану договір оренди земельної ділянки укладається лише в електронній формі, державну реєстрацію здійснює Івано-Франківська районна державна адміністрація (м. Івано-Франківськ). З дня державної реєстрації договору оренди виникає право оренди земельної ділянки.