Планується розширити пільги при оподаткуванні нерухомості

  • 217

Фото без опису

15 травня відбулося засідання постійної  комісії Дубовецької сільської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, комунальної власності, екології, транспорту, планування території, будівництва, благоустрою та регуляторної політики.

На ньому депутати розглядали проєкт рішення «Про внесення змін до рішення одинадцятої (позачергової) сесії від 13.07.2021 року «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Дубовецької сільської територіальної громади» з відповідності регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу принципам державної регуляторної політики та методиці проведення аналізу регуляторного впливу проєкту рішення.

          Зазначений проєкт рішення був опрацьований з урахуванням зауважень і пропозицій, що були висловлені депутатами сільської ради (в тому числі депутатами, які є фізичними особами – підприємцями, членами виконавчого комітету та ГУ ДПС в Івано-Франківській області.

         Даний проєкт рішення був оприлюднений з 08.04.2024 по 10.05.2024 року на офіційному web-сайті Дубовецької сільської ради: http://dubovecka.gromada.org.ua/ у розділі «Регуляторна діяльність» для отримання пропозицій та зауважень.

Після прийняття дане рішення почне діяти з 1 січня 2025 р. Пропоновані зміни незначні, можна сказати «технічні». Але пропонуються важливі пільги у розмірі 100% за всіма типами об’єктів житлової  нерухомості для наступних категорій фізичних осіб:

фізичні особи, особи з інвалідністю першої та другої групи;

фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

фізичні особи-ветерани війни, учасники бойових дій та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

Також рішенням пропонується надати пільгу у розмірі 100% для господарських (присадибних) будівель – допоміжні (нежитлові) приміщення (сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо), що розміщені на прибудинкових територіях житлових, садових та дачних будинків, котеджів для всіх жителів громади.

Фото без опису

Фото без опису