Біблійні сади – це тематичні сади, в яких висаджують рослини, що згадуються у Біблії. Їх закладають з метою унаочнення сюжетів Святого Письма. Такі сади поширені у США та Європі. У Німеччині, наприклад, їх існує понад 100. Дуже відомим та вражаючим є Єрусалимський ботанічний сад в Ізраїлі. Першим біблійним садом в Україні став Маріямпільський, де представлено понад 30 видів біблійних рослин.

Село Маріямпіль: онлайн путівник Маріямполем

Туристичні родзинки біблійного саду у Маріямполі:

Родзинка ботанічна: з усіх рослин, які так чи інакше згадуються у Біблії, близько 30 видів можуть пристосуватись до галицького клімату. Майже всі вони і представлені у саду. Найпершими, символічно, були висаджені кедри, адже за біблійними переказами, саме з кедру і був виготовлений хрест, на якому розіп’яли Ісуса. А ще тут є верби, смоковниця (або фігове дерево), платани, клени, райські яблука, оливкові дерева та ягідний тис, буки, мигдаль та ін.

Родзинка пізнавальна: біля кожного виду рослин встановлені таблички з їх назвами, богословським значенням та описано місця Святого Письма, де вони згадуються.

Родзинка паломницька: оскільки біблійний сад закладено з метою унаочнення сюжетів Біблії, то кожен хто сюди заходить, пізнає історію спасіння людства – від гріхопадіння Адама та Єви до Вознесіння Ісуса Христа.

Сад візуально поділений на дві половини, що відображають події Старого і Нового Заповіту відповідно. В центрі – скульптура Матінки Божої Маріямпільської, яка виготовлена за зразком однойменної чудотворної ікони. Вхід до саду – це наче райські ворота, де при вході вас зустрічають скульптури святих апостолів Петра та Павла. Взагалі, у саду багато статуй, пам’ятників та інсталяцій, що мають сакральний зміст. До кожного з них є пояснення на табличці.

Родзинка суто туристична: вхід до біблійного саду у Маріямполі безкоштовний. На території є церква Воздвиження Чесного Хреста. Сад доглянутий та облагороджений: стежини вимощені бруківкою, є лавочки. Тому відвідання цього місця стане не лише пізнавальною атракцією, а й приємною прогулянкою.

У Маріямпіль, в місто Марії! - Нова Зоря

Цікаві факти про біблійний сад у Маріямполі:

• Він був закладений у 2011 р. на площі Святої Марії, яку місцеві використовували, як ...пасовище.
  • Ідейним натхненником створення саду став уродженець села, професор-ендокринолог Володимир Боцюрко, який є очільником ГО «Комітет з відродження Маріямполя». До цієї ГО входять як місцеві жителі, так і ті, хто колись тут жив, але вболіває за долю села.
  • Площа біблійного саду у Маріямполі приблизно 1 га.
  • Однією з найцікавіших рослин саду є ясинець. У народі його називають “неопалимою купиною” чи “кущем Мойсея”. Відповідно, і посаджений він поруч зі скульптурою Мойсея.
  •     У П’ятикнижжі розповідається про те, що якось Мойсей пас овець і побачив «палаючий терновий кущ, який горів і не згорав». Коли він підійшов ближче, щоб подивитись, то почув голос Бога, який звелів йому вивести ізраїльський народ із неволі. Цим кущем і був ясинець. У спекотному кліматі ефірні олії, яких багато в його квітах, створюють ефект горіння, не завдаючи рослині жодної шкоди. А от людина, доторкнувшись до цих «вогнів», може отримати серйозні опіки.

Геолокація

відео-огляд