«Пахне медом село, моє рідне село» - так можна сказати про Медуху.

     У давнину місця людських поселень часто визначали характер зайнятості цілого села. Мабуть, Медуха була підміською службовою оселею галицького князя, а її мешканці мали за обовязок постачати  мед до галицького   столу.

В «Актах  земських і гродських» від 1402 року фігурує якийсь (Bulricus de Meducha), тому логічно датувати першу згадку про село саме цим роком.

Мальовниче, горбисте  село, яке розкинулось за 9 км на північ від м. Івано-Франківськ. Через село проходить автомобільний шлях  Івано-Франківськ -Підгайці по обидва боки якого розкинулось село. З одного боку Медуху омивають чисті озера, а з другого квітучі сади.

В центрі села знаходиться адміністративний будинок в якому розміщена сільська рада.

 

Фото без описуФото без опису

 

Поруч - пам’ятник воїнам Другої   світової війни, який реставровано    в   2018 році. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото без опису

Крокуючи центральною вулицею бачимо школу I-II ступенів.

І далі – веде нас дорога до Божого Храму  перенесення мощей святого  Миколая,  збудованого  в 1992 році за кошти громади. Найбільше сил і вміння у будівництво церкви вклав колишній воїн УПА, політвязень, на той час голова церковного комітету Йосип Варнава. Він самостійно різьбив іконостас  та виготовляв окремі образи. Сьогодні дзвони церкви своїм величним співом прославляють жителів села, які зберегли віру в Бога, об’єднались і самостійно з допомогою Всевишнього спорудили храм.

Фото без опису


Фото без опису

     В 1994 році, на вшанування памяті  уродженця села, Державного Секретаря  військових справ  ЗУНР Дмитра Вітовського, на  подвірї церкви встановлено символічний знак, який являє собою латинський хрест на триступінчастому постаменті, куди вмонтовано плити з тризубом та фотографією .

 

       2 листопада 1997 року, за рішенням громади, до 100 - річчя від дня народження Дмитра Вітовського встановлено освячено памятник. Наш односельчанин залишив глибокий слід  в історії України.

Фото без опису

Він, один із організаторів Листопадового Зриву 1918 року. Донести правдиву історію про жертовну боротьбу за Україну, її героїв – важливе завдання всіх: громадських організацій, депутатів, органів місцевого самоврядування.

       З 2010 року громаду  очолював сільський голова  Ігор Вітовський, який обрав основний і пріоритетний напрямок своєї діяльності  – благоустрій території та соціальний захист населення. Добрий, дбайливий господар та мудрий  керівник. Ігор Іванович дуже любить село  і прикладає максимум зусиль  для вирішення  життєво-важливих  питань громади. А вже в 2020 році був утворений Медухівський старостинський округ в складі Дубовецької сільської ради, старостою якого є Вітовський Ігор Іванович. До складу Медухівського старостинського округу  входять два населені пункти:село  Медуха та невеличке  село Ворониця. Чисельність населення станом на 01.01.2021 року складає 385  жителів.

       Сьогодні село справді відроджується, набирає рис сучасного. У селі є два магазини, столярний цех, пересувне відділення звязку, Галицьке лісництво  Галицького національного природного парку. Основним орендарем земель сільськогосподарського призначення  є українсько-данська аграрна компанія «Ґудвеллі Україна» , яка бере активну участь у соціально-економічному розвитку села.  Багата Медуха і на водні  ресурси: ставки, артезіанські джерела води, рекреаційні території. В користуванні приватного рибного господарства «Більшівціриба» знаходиться біля 90 га землі під ставками  та 25 га  в  оренді приватних  підприємців. Природні багатства: гіпс.  Після завершення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка Медухівської ділянки гіпсу Публічним акціонерним  товариством «Івано-Франківськцемент» планується відкриття кар’єру по  видобутку гіпсу, що дасть  можливість не тільки поповнити сільський  бюджет  але і створити нові робочі місця на селі.

Населений пункт  газифікований. Асфальтовані всі дороги комунального значення,  модернізовано  вуличне освітлення. Відновлено та упорядковано  пять криниць, які знаходяться вздовж центральної дороги.   

Село живе активним культурним життям. При сільському клубі створено фольклорний  ансамбль «Намисто».

Фото без опису

Аматори сцени є бажаними гостями не тільки у своєму селі, а й у сусідніх районах Тернопільщини, у  Івано-Франківській  області зокрема.

Для дозвілля  дітей в центрі села  встановлено дитячий ігровий майданчик.

Фото без опису

Медухівчани чималу увагу приділяють розвитку  спорту. Фото без опису

У 2008, 2016 роках сільська футбольна команд  стала бронзовим призером чемпіонату району серед команд другої ліги, в 2013  році виборола перше місце в чемпіонаті району серед команд другої ліги, а в цьому році на Івана Купала у фінальному матчі команда села Медуха  здобула перемогу  та стала володарем кубка району.  В селі є футбольний стадіон. Нещодавно відбулось відкриття нового спортивного майданчика із штучним покриттям.Фото без опису

 

 

 

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кожний населений пункт, незалежно маленький чи великий, древній

чи зовсім молодий, вписав свої рядки в книгу історії держави.

 

Фото без опису

 

І неважливо  скільки цих рядків, але без них ця книга  була б неповною. І нехай село  Медуха лише невеличка цяточка на карті України. Але для кожного її жителя маленька батьківщина . І притягує воно до себе всіх, хто топтаву дитинстві ряст і чебрець, хто марив незвіданими стежками, що виводять у далекі світи тих, хто народився у нашому селі.

                                                         

 

 

 

 

Гід державних послуг. Банер