Село ВОРОНИЦЯ

До Медухівського старостинського округу Дубовецької сільської ради належить село Ворониця, що межує з лісом, за 13 км від м. Галич, яке налічує  9 господарств із населенням  20  осіб, з яких 10  пенсіонерів.

Назва села походить від потоку Ворониця, на берегах якого воно розкинулось. Вперше поселення, як «група домів, млин і корчма згадується у «Словнику географічному», виданому у Варшаві в 1883 році.

На  початку століття це був невеликий присілок Медухи. Після Першої світової війни сюди прибуло чимало переселенців. Вони розпарцелювали грунти місцевого поміщика і закупили землі біля села.

Більшість населення складали поляки, які ходили на Богослужіння  до костьолу в Медуху, а українці до медухівської церкви, бо свого храму Ворониця не мала.

В 1938 році в селі ще діяла однокласна польська школа. У 1940  році було створено сільську раду. Головою став Іван Поліник. З 1961 року село було в адміністративному підпорядкуванні Деліївської сільської ради, а з 1979 року- Медухівської.

Найбільшою проблемою села сьогодні є відсутність стаціонарного закладу торгівлі.

Відомими вихідцями із села:  лікар, професор Полтавського медичного інституту Ілля Васильович Мислюк  та військовий лікар, полковник Ярослав  Васильович Мислюк.

В селі Ворониця 13.07.1962 року народився Гнатюк Богдан, який закінчив Галицьку середню школу і 22 жовтня 1970 року подався до війська. Служив в Афганістані в провінції Газні. Брав  участь у бойових діях.

Пишається Ворониця своїм односельчанином, а саме Віктором Дирдою, 1985 року народження та в пений час подався в АТО де брав участь у бойових діях в Луганській області.