Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує

  • 1458

Фото без описуТермінове сигналізаційне повідомлення: посівам ріпаку загрожує комплекс шкідників

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертають увагу: з підвищенням температурного режиму очікується початок активного заселення посівів озимого ріпаку та живлення ріпакового квіткоїда, насіннєвих прихованохоботників, та інших шкідників.

Наразі фітосанітарний моніторинг засвідчує заселеність посівів вищевказаними фітофагами в кількості 1-2 екз./рослину де заселено 5-20% рослин (Галицький, Снятинський райони).

Для недопущення пошкоджень рослин та втрат урожаю,  захисні заходи проти зазначених шкідників проводять наприкінці фази бутонізації. Саме в цей період триває і масовий виліт медоносних бджіл на ріпак, тому інсектициди слід вносити лише ввечері і бажано ті, які мають репелентну (відлякувальну) дію( моспілан ВП-0,1-0,12 кг/га, біская 240 OD, м.д., -0,3-0,4 л/га, каліпсо 480 -0,2 л/га), та інші відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні». 

Економічний поріг шкідливості для ріпакового квіткоїда становить: в період утворення бутонів – 1-2 жуки/рослину, в період збільшення бутонів – 2-3жуки/рослину, на початку цвітіння – 5-6 жуків/рослину, стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин, або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні.

Під час проведення захисних обробок слід дотримуватися регламентів застосування інсектицидів. Обробки слід проводити при встановленні оптимального температурного режиму для застосування препаратів.

Особи, які організовують застосування засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин,  зобов'язані не пізніше  ніж за  три  доби до початку обробки, попередити про це органи місцевого самоврядування, населення села та пасічників,  пасіки яких знаходяться на відстані до десяти  кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки,  назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загально прийнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.