01 жовтня 2021 року в селі Озерце Івано-Франківського району Івано-Франківської області відбувся другий фестиваль усної оповіді «Озерце».

Дата: 04.10.2021 15:12

У Дубовецькій територіальній громаді відбувся другий фестиваль усної оповіді "Озерце»

01 жовтня 2021 року  в селі Озерце Івано-Франківського району Івано-Франківської області відбувся другий фестиваль усної оповіді «Озерце», метою якого було привернути увагу до публічної усної оповіді та її популяризація в сучасному українському культурному просторі.

Організаторами фестивалю були експерт з розвитку громад, організатор культурних та громадських ініціатив Левко Довган та письменник, перекладач, есеїст, громадський діяч Юрій Андрухович.

У програмі фестивалю була тільки усна оповідь в одному з жанрів: «Любовна історія», «Комічна історія», «Трагічна  історія».

Журі, у складі голови - Юрія Андруховича, членів - Світлани Бриславської та Івана Ципердюка, оголосили результати конкурсу. Переможницею стала Оксана Озарко із с. Дубівці з оповіддю «Кохання й боротьба». Спеціальний приз отримала Галина Костишак із с. Медуха з оповіддю «Мова має значення». Приз глядацьких симпатій завоювала Уляна Сторощук із с. Лани з трагічною оповіддю «Полум‘я віри». Зі слів голови Дубовецької територіальної громади зрозуміло, що такий захід проходитиме щорічно: "Ми хотіли б, щоби людські голоси, присутність людей була тут, в селі Озерце, більшою і частішою. Один із наших планів - створити творчу резиденцію в с. Озерце".

Цікаво було спостерігати за процесом приготування повидла із Озерецьких яблук.

Організатори заходи дякують  ведучому заходу, франківському письменнику Любомиру Стринаглюку та усім учасникам фестивалю усної оповіді «Озерце».