Про важливість правил дотримання пожежної безпеки

Дата: 16.11.2021 16:58

Шановні мешканці громади!

В осінній період продовжуємо інформувати про необхідність дотримання правил пожежної безпеки.

Використання електрообігрівачів. Часто основною причиною пожеж є нехтування правилами їхньої експлуатації. На жаль, у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях. Загоряння здебільшого стається з двох причин: у разі порушень правил пожежної безпеки та через приховану несправність цих приладів. А ще пожежі можуть виникати через несправну електропроводку або через неправильну експлуатацію електромережі, коли, наприклад, до однієї розетки водночас під?єднати декілька побутових приладів. Настає перенавантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція – спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, коли металічні жили починають плавитися, іскрити та віддавати велику кількість тепла. Якщо поруч з місцем короткого замикання є горючі матеріали, вони миттєво спалахують. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів та дотримання правил їхньої експлуатації.

При експлуатації електричних нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, важливо дотримуватись таких основних запобіжних заходів та правил пожежної безпеки:

• електроприлади можна встановлювати тільки на вогнетривкі поверхні;

• забороняється залишати  увімкнені прилади без нагляду;

• забороняється під?єднувати до розетки декілька приладів одночасно;

• необхідно перевіряти щільність контактів у місцях приєднання проводів електроприладів до вилки;

• забороняється користуватись саморобними нагрівальними приладами.

Якщо пожежі уникнути все ж не вдалося, негайно повідомте про це аварійно-рятувальну службу за номером телефону 101. При можливості евакуюйте людей, гасіть пожежу водою, піском та іншими підручними засобами.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки, бережіть своє життя та життя ваших близьких!