22 лютого 2022 року у Дубовецькій територіальній громаді, відділом культури, молоді, спорту та туризму Дубовецької сільської ради було проведено онлайн-конкурс читців поезії Т.Шевченка серед молоді громади.

22 лютого 2022 року у Дубовецькій територіальній громаді, відділом культури, молоді, спорту та туризму Дубовецької сільської ради було проведено онлайн-конкурс читців поезії Т.Шевченка серед молоді громади, присвяченого 208-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка"

Конкурс відбувся з метою популяризації творчої спадщини Т.Г.Шевченка, виявлення обдарованої молоді, розвитку емоційності та художнього смаку особистості, пізнання, осмислення краси художнього слова, удосконалення мистецтва живого мовлення, вшанування пам’яті Кобзаря.

В онлайн-конкурсі читців поезії взяли участь 17 учасників, а саме:

1. Озарко Вікторія Мирославівна, с. Дубівці;
  2. Кульчицький Василь Володимирович, с. Маріямпіль;
  3. Книш Наталія Михайлівна, с.Тустань;
  4. Сабадах Святослав Михайлович, с. Бишів;
  5. Григораш Юрій Любомирович, с. Делієве;
  6. Шпирун Софія Ігорівна, с. Лани;
  7. Дубель Тетяна Михайлівна, с. Медуха;
  8. Кучма Наталія Ігорівна, с. Межигірці;
  9. Саранчук Галина Іванівна, с. Тумир;
  10.  Вовчук Аліна Анатоліївна, с. Водники;
  11.  Тіцький Іван Васильович, с. Делієве;
  12.  Опацька Марія Іванівна, с. Дубівці;
  13.  Монастирська Адріана Тарасівна, с. Кінчаки;
  14.  Николин Христина Олегівна, с. Лани;
  15.  Гавран Юлія Василівна, с. Маріямпіль;
  16.  Самойленко Вікторія Сергіївна, с. Межигірці;
  17.  Павлюк Анна Олександрівна, с. Тустань.

Журі конкурсу визначило 3 переможці у номінації «Поезія Т.Г.Шевченка»:

• I-ше місце – Манастирська Адріана Тарасівна, 21 рік, с. Кінчаки;
  • II-ге місце – Вовчук Аліна Анатоліївна, 32 роки, с. Водники;
  • III-тє місце – Озарко Вікторія Мирославівна, 27 років, с.Дубівці.

Варто відзначити, що кожен учасник онлайн-конкурсу мав достатній художній рівень виконання та актуальність обраного літературного матеріалу. Молодь змогла осмислити красу художнього слова та продемонструвати  мистецтво живого мовлення. Вони зуміли відтворити глибину авторської душі, відчуття ритмомелодики поезії. На думку членів журі, музичне оформлення було підібрано до декламованих поезій, як засіб підсилення мотиву та настрою. Літературні слова ожили і перетворилися у творчість, що створило атмосферу Шевченківських читань із глибиною занурення в епоху поета та паралеллю із сучасністю.

Переможниця конкурсу, яка зайняла I – ше місце, Монастирська А.М., буде брати участь в огляді-конкурсі читців імені Тараса Шевченка, який відбудеться у м. Івано-Франківськ, у приміщенні Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття 05 березня 2022 року.