Щоб правильно підготувати свій дім до кризової ситуації.

Щоб правильно підготувати свій дім до кризової ситуації варто задати собі кілька простих, але критичних питань:

Чи маю я достатній запас харчів і питної води?

Чи є у мене необхідні медикаменти?

Чи є у мене план дій у випадку втрати зв’язку з рідними?

Чи зможу я своїми силами забезпечити обігрів оселі?

Деякі питання варто продумати заздалегідь, аби краще обладнати своє житло на випадок надзвичайної ситуації і захистити себе і близьких:

за можливості дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття;

перевірте наявність аварійного виходу;

зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання;

перевірте наявність в аптечці засобів надання першої медичної допомоги і продумайте, які ліки можуть знадобитися протягом тривалого часу;

підготуйте засоби пожежогасіння;

подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарики, свічки);

підготуйте засоби для приготування їжі у разі відсутності газу і електропостачання;

зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ;

подбайте про справний стан приватного транспорту і запас палива для вчасної евакуації з небезпечного району;

складіть план дій на випадок втрати зв’язку з рідними;

подумайте про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого опалення. Запасіться вовняним одягом, теплими куртками й штанами, шапками, шарфами, рукавицями, ковдрами, спальними мішками, свічками, сірниками чи запальничками, батарейками та парафіновими чи газовими нагрівачами. Якщо в приміщенні стане холодно, варто завісити ковдрами вікна, зібратись усім в одній кімнаті, вкрити ковдрами чи килимами підлогу в ній. Можна завісити ковдрами стіл і зібратися під столом. Не забувайте лишень провітрювати приміщення й гасити на ніч свічки й обігрівачі, щоб не було пожежі.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ТРИВОЖНУ ВАЛІЗУ

У разі евакуації або переходу до безпечнішого району вам знадобляться найнеобхідніші речі. В ідеалі це міцний та зручний рюкзак об’ємом від 25 літрів. У нього треба вмістити все необхідне для життя протягом кількох днів. Заздалегідь підготуйте наступне:

паспорт і копії всіх необхідних документів (свідоцтво про народження, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, документи на власність);

гроші (готівку і банківські картки);

зарядні пристрої для мобільних телефонів;

радіоприймач,

ліхтарик, сигнальні пристрої;

компас, годинник;

компактний набір інструментів (мультитул), ніж, пакети для сміття;

упаковку презервативів. Презерватив, за необхідності, може використовуватись для захисту від вологи сірників та запальничок, у якості джгута для зупинки кровотечі, надійного закупорювання ємностей від комах та піску, перенесення води;

шнур синтетичний 4-5 мм, близько 20 м;

блокнот, олівець;

нитки, голки;

сірники, запальнички;

теплий одяг (якщо є така можливість, підготуйте також термоковдру), нижню білизну, надійне зручне взуття;

гігієнічні засоби: кілька упаковок одноразових сухих та вологих серветок, кілька носових хусток, засоби інтимної гігієни, бритву, манікюрний набір;

аптечку (детальніше дивись нижче), включно з медичними препаратами, які вживаєте щодня, а також рецепти на медикаменти;

посуд (краще металевий), в якому зможете приготувати, розігріти і зберігати їжу;

воду і продукти харчування на 3 доби, які довго зберігаються і не потребують додаткового приготування, наприклад: висококалорійні солодощі (чорний шоколад (з горіхами), жменю льодяників), набір продуктів (тушонка, галети, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви), якщо дозволяє місце – крупа перлова, гречана, рис довгозерний, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати, горілка, спирт питний.

Складіть речі у рюкзак і тримайте його напоготові. В разі надзвичайної ситуації це скоротить час на збори.

ЩО ПОКЛАСТИ В АПТЕЧКУ

За рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я України, аптечку слід укомплектувати відповідно до ваших потреб.

Важливо перевірити заздалегідь термін придатності всіх препаратів.

Рекомендації щодо медикаментів від ДСНС

йод;

активоване вугілля (інтоксикація);

парацетамол (жарознижувальний);

пенталгін (знеболююче);

супрастин (алергія);

іммодіум (діарея);

фталазол (шлункова інфекція);

альбуцид (краплі для очей);

ліки, які ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів;

Рекомендації щодо наповнення аптечки від МОЗ

сухий та медичний спирт;

2 пари гумових рукавичок;

клапан з плівкою для проведення штучного дихання;

засоби для зупинки кровотечі — турнікет, кровоспинний бинт з гемостатичним засобом;

марлеві серветки різних розмірів і нестерильні марлеві бинти;

еластичні бинти з можливістю фіксації;

пластирі різних розмірів;

атравматичні ножиці для розрізання одягу на потерпілому;

великий шматок тканини, якою можна зафіксувати кінцівку постраждалого;

антисептичні засоби — дезінфікуючий засіб для рук, спиртові серветки.