Отруйна дія нітратів.
На сьогодні практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води децентралізованого водопостачання. Вживання води, з наднормативним вмістом нітратів (більше 50 мг/л) небезпечний для здоров’я до трьох річного віку та спричиняє захворювання водо нітратної метгемоглобінемії.
Метгемоглобінемія – захворювання, викликане токсичною дією нітратів. Яка полягає у кисневому голодуванні тканин (гіпоксії), розвивається внаслідок порушення транспортування кисню в крові. Нітратна інтоксикація пов’язана з утворенням високого рівня метгемоглобіну у крові.
З метою запобігання виникнення захворювання дітей на метгемоглобінемію, Головним державним санітарним лікарем України видано Постанову від 17.05.2010р. № 16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей.
Щоб бути впевненим у якості питної води, щодо наявності в ній нітратів, її можна безкоштовно дослідити в санітарно-гігієнічній лабораторії Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України».
В.о.завідувача відділення
епідеміологічного нагляду (спостереження)
та профілактики неінфекційних захворювань
Рогатинського відділу Івано-Франківського
районного відділу
ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Неїжмак М.І.