Пам’ятка щодо проведення робіт по обробці полів пестицидами та агрохімікатами у народному господарстві!

  • 650

Фото без опису

У зв’язку з початком  польових робіт з метою забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини та охорони навколишнього середовища при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин, Дубовецька сільська  рада звертає увагу на наступне.

Згідно пункту 1.7 ДСанПіН (Державні санітарні правила
"Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві") 8.8.1.2.001-98, щорічно до початку робіт із пестицидами плани їх використання різними підприємствами, установами та організаціями, складені з урахуванням прогнозу видового складу і поширеністю шкідливих комах, хвороб сільськогосподарських рослин, тварин і птиць, бур’янів, повинні бути погоджені санітарно-епідеміологічною службою (на теперішній час функції органів Держсанепіднагляду виконують органи Держпродспоживслужби).

Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватися суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороби рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.

Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки суб’єкти підприємницької діяльності повинні сповіщати голів сільських, селищних міських рад, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів.

У період проведення робіт у радіусі  200м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10-00) і вечірні години (18-00-22-00) при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10?С. Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне).

Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м.

Згідно пункту 5.26 ДСП (Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України) 382-96 заборонено проведення авіаційних обробок пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби із шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших земель, які розташовані ближче:

  • 5 км від міста постійного розташування медоносних пасік;
  • 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників та інших);
  • 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур що вживають без термічної обробки (цибулі на перо, селера, кріп, огірки, помідори, суниця, малина, тощо.), сади, виноградники та місць проведення сільськогосподарських робіт.

Згідно ст.20 ЗУ від 02.03.1995 № 86/95-ВР «Про пестициди і агрохімікати», порушення вимог законодавства про пестициди і агрохімікати тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар