«Як отримати допомогу на поховання родича-пенсіонера в умовах воєнного стану»

  • 159

Фото без опису

У випадку смерті особи пенсійного віку (пенсіонера) допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлого, тим особам, які здійснили поховання!

 Якщо померла особа була “військовим” пенсіонером, то особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Важливо!!! Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

Для отримання допомоги на поховання необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України.

Особа, яка звертається по допомогу на поховання, подає такі документи:

  • документ що посвідчує особу заявника;
  • заяву про виплату допомоги на поховання;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера.

Якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрація смерті проведена компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видачі зазначених довідок, заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізовані відповідно до законодавства.

Якщо пенсіонер помер на непідконтрольній Україні території внаслідок воєнних дій держави-агресора росії, то для отримання допомоги на поховання особи, яка померла на непідконтрольній території, або території, де ведуться бойові дії,  необхідно підтвердити факт смерті такої особи, звернувшись до суду!

Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується.