Азартні ігри – це лише розвага

  • 31

Фото без опису

Сучасний ринок азартних розваг є різноманітним: гра в казино, ставки на спортивні події, гральні автомати та азартні ігри в Інтернеті. Важливо розуміти, що азартні ігри несуть із собою певні ризики. Гра може перетворитися на проблему, якщо постійно ризикувати великими сумами та багато часу витрачати на неї. Залежність від азартних ігор може мати серйозні фізичні, психологічні та соціальні наслідки.

Пристрасть до ігор було офіційно визнано Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом, а таке поняття як «ігровий розлад» включено до 11-го видання нормативного документа «Міжнародна статистична класифікація хвороб» (МКХ; 6С51; ICD11) та віднесено до розділу 06 «Розлади психіки, поведінки або розвитку нервової системи».

Розлад, пов’язаний з азартними іграми, характеризується моделлю постійної або періодичної поведінки в азартних іграх, що проявляється:

збільшенням інтенсивності та частоти гри;

зміною інтересів;

фізичний та емоційний стан постійно змінюється та проявляється інше сприйняття реальності.

Якщо ви відчуваєте, що втрачаєте контроль під час азартної гри або спостерігаєте такі ознаки у рідних, рекомендується звернутися до спеціаліста для оцінки та допомоги.

Куди звертатися по допомогу:

Для можливості обмеження участі осіб в азартних іграх та отримання більше інформації щодо ігрової залежності зверніться до Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). Безкоштовна гаряча лінія КРАІЛ: 0 800 50 13 77. Офіційна електронна скринька для подання звернень громадян: zvernennya@gc.gov.ua.

Для отримання інформації щодо медичної допомоги зверніться до будь-якого закладу охорони здоров’я за місцем фактичного проживання. Держава гарантує всім пацієнтам надання необхідної медичної допомоги та ліків, які передбачені Програмою медичних гарантій, безкоштовний телефон контактцентру Національної служби здоров’я України за номером 16-77.

Крім цього, перелік закладів охорони здоров’я, які надають медичні послуги особам з ігровою залежністю, можна знайти на сайті КРАІЛ у розділі «Ігрова залежність» (https://www.gc.gov.ua/ua/Ihrova-zalezhnist-.html).

Для отримання безоплатної правничої допомоги необхідно звернутися за єдиним номером контактцентру системи безоплатної правничої допомоги – 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів) або безпосередньо до найближчого бюро правничої допомоги (детальніше: https://legalaid.gov.ua).

Запам’ятайте! Самоконтроль та свідоме ставлення до азартних ігор можуть допомогти вам вберегти себе від ігрової залежності.

До вашої уваги - Е-брошура «Азартні ігри – це лише розвага»

Azartni-igri.pdf ( .pdf , 8.04 Мб )