Івано-Франківському РВ АМУ - 25 років
У місті Івано-Франківську відбулася пресконференція з нагоди 25-річчя створення Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у заході взяв керівник Дубовецької територіальної громади Павло Андрусяк.
Під час пресконференції зазначалося, що засноване у 2000 році з ініціативи 14 органів місцевого самоврядування, відділення стало майданчиком для стратегічного мислення, правового захисту, модернізації управління та міжнародної співпраці.
Його очолювали лідери, що поєднували місцеву компетенцію з національним баченням – Зіновій Шкутяк, Віктор Анушкевичус, а з 2015 року й донині Руслан Марцінків. Вони заклали традицію відкритого самоврядування, в основі якого – розвиток, публічність і громада як суб’єкт.
Сьогодні всі 62 громади Прикарпаття – члени ІФ РВ АМУ. Це активна платформа для діалогу з урядом, інституціями, наукою, медіа та громадянським суспільством. Тут народжуються рішення, що стають голосом регіону на національному рівні.
Розвиток інфраструктури, залучення інвестицій, захист місцевих бюджетів, цифровізація та експертні партнерства з університетами й громадськими організаціями – все це частина спільної стратегії сильного самоврядування.
У своєму виступі голова Дубовецької громади Павло Андрусяк зазначив. Що добре пам’ятає часи, коли лише формувалося Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України. Це було чверть століття тому – у час, коли місцеве самоврядування в Україні тільки починало ставати на ноги. «25 років тому місцеве самоврядування лише народжувалося. І ми усвідомлювали, що мусимо діяти разом. На той момент ми вже розуміли, що в громадах накопичується чималий досвід – як позитивний, так і не завжди. А проблеми в нас, по суті, спільні: земельні питання, бюджетні процеси, інфраструктура… Потрібен був якісний обмін інформацією, платформа, де б ми могли навчатися одне в одного», – пригадує Павло Андрусяк.
За його словами, саме на себе таку функцію тоді й взяла Асоціація міст – вона стала майданчиком для комунікації між громадами, для взаємопідтримки й поширення кращих практик. Але це була лише частина її ролі.
«Друга важлива місія – вибудовування стосунків з органами державної влади. Бо місцеве самоврядування тоді ще лише формувалося, і було критично важливо, щоби нас чули – в уряді, в обласних адміністраціях, у парламенті. Саме Асоціація стала нашим голосом, адвокатом, що відстоював інтереси громад», – акцентував Павло Андрусяк.
Сьогодні він переконаний: ті перші кроки були не лише необхідні – вони заклали фундамент для всієї сучасної системи взаємодії між громадами та центральною владою.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, підбиваючи підсумки заходу, підкреслив: «Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України вже 25 років послідовно працює на зміцнення місцевого самоврядування та представлення інтересів усіх громад області на регіональному та національному рівнях. Воно і надалі захищатиме інтереси місцевого самоврядування, працюватиме над зміцненням фінансової спроможності громад і розвитком ефективного управління».