До відома зацікавлених в експорті рибних продуктів до Японії

До відома зацікавлених в експорті рибних продуктів до Японії

  • Переглядів: 163

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів отримала роз’яснення від  компетентного органу Японії щодо експорту рибних продуктів для споживання людиною за запитом українських виробників. Відповідно до інформації, наданої компетентним органом Японії, супроводження більшості рибних продуктівсертифікатами здоров’я при ввезення до Японії не вимагається (не застосовується до устриць у сирому вигляді та риби-фугу). Детальна інформація щодо загальних вимог та процедур під час імпорту харчових продуктів до Японії,  опублікована за посиланням (Процедура імпорту відповідно до Закону щодо безпечності харчових продуктів https://www.mhlw.go.jp/stf/seisakunitsuite/bunya/kenkou_iryou/shokuhin/yunyu_kanshi/kanshi/index_00004.html  

Повідомлення RASFF щодо виявлення небезпечної продукції

Повідомлення RASFF щодо виявлення небезпечної продукції

  • Переглядів: 198

До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 29 липня 2022 року № 2022.3840-78 стосовно виявлення тропанових алкалоїдів у кукурудзяних чіпсах, що експортувалися з Німеччини (виробник: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Germany) до України (отримувач: ТОВ «БЮРО ВИН» вул. Мечнікова, 9, м. Київ, 01021; ТОВ «ТС Плюс», вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115). Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/ або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучення з виробництва та /або обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Івано- Франківській області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" 

Як господарю законно оформити вигрібну яму на власному подвір’ї?

Як господарю законно оформити вигрібну яму на власному подвір’ї?

  • Переглядів: 1960

Вигрібна яма (вигріб) – це інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів (Державні санітарні норми). Для отримання дозволу побудови вигрібної ями потрібно звернутися із заявою (зверненням) до органів місцевого самоврядування, у якому має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. На підставі такого звернення орган місцевого самоврядування приймає відповідне рішення, в якому зазначається сам факт надання такого дозволу заявнику за вказаною ним адресою. Рішення приймається в межах строків, встановлених Законом України "Про звернення громадян". Увага! Відповідно до Переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 року № 406, зведення на земельній ділянці вигрібної ями не потребує отримання дозвільних документів на її будівництво та введення в експлуатацію. Роботи з влаштування вигрібної ями починаються з вибору місця її розміщення. Тільки після цього можна планувати наступні роботи. Обране місце повинне бути оптимальним: чи не дуже близько і не дуже далеко від дому, бажано поза обжитої зони. Основні вимоги до розміщення вигрібної ями (вигребу):

Про проведення оздоровлення дітей влітку 2022 року на Прикарпатті

Про проведення оздоровлення дітей влітку 2022 року на Прикарпатті

  • Переглядів: 231

Закінчилося літо, а з ним і період оздоровлення та відпочинку для дітей. Через російську агресію не всі дитячі заклади оздоровлення та відпочинку нашої області надавали послуги з оздоровлення та відпочинку дітям, так як приймали внутрішньо переміщених осіб, а інші - не мали відповідно облаштованих укриттів. Загалом влітку 2022 року у нашій області функціонувало 18 закладів оздоровлення та відпочинку дітей, із них 12 – позаміських (в т.ч. 2 санаторного типу), 2 – табори праці та відпочинку, 4 – наметові табори.

Гід державних послуг. Банер