Заробітна плата штатних працівників у січні 2022 року

  • 254

Фото без опису

Прес-випуск

 

 

Заробітна плата штатних працівників

у січні 2022 року

 

Головне управління статистики інформує. Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у січні 2022р. становив 11827 грн, що у 1,8 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (6500 грн). За розміром середньої номінальної заробітної плати штатних працівників у січні 2022р. область посіла 20 місце серед регіонів України.

Найвищий рівень заробітної плати в області у січні 2022р.  спостерігався у сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, у добувній промисловості і розробленні кар’єрів, сільському господарстві, у  виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, сфері транспорту, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 22,5% – у 1,6 раза. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, а також у металургійному виробництві; виробництві готових металевих виробів, крім машин і устатковання (не перевищували 63,4% середнього показника по області).

Заробітна плата штатних працівників у січні 2022р. порівняно з груднем 2021р. зменшилася на 15,4%. Таке зменшення зумовлено, як правило, здійсненням у грудні нарахувань одноразових виплат (винагород за підсумками роботи за рік, за вислугу років, компенсаційних виплат за невикористану відпустку тощо). У порівнянні з січнем 2021р. середня заробітна плата збільшилась на 12%.  

Індекс реальної заробітної плати у січні 2022р. порівняно з груднем 2021р. становив 83,4%, відносно січня 2021р. – 101,3%.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2022

https://ifstat.gov.ua/

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар