Стан виплати заробітної плати працівникам області на 1 лютого 2022 року

Прес-випуск

Стан виплати заробітної плати

працівникам області на 1 лютого 2022 року

Головне управління статистики інформує. Загальна  сума  заборгованості  з  виплати  заробітної  плати  найманим працівникам підприємств, установ, організацій області (юридичних осіб, активних на початок року, з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) на 1 лютого 2022р. становила 46,1 млн.грн, що складає 2,1% фонду оплати праці, нарахованого за січень 2022р. Порівняно з 1 січня 2022р. сума заборгованості зменшилась на 8%.

Станом на 1 лютого 2022р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів у сфері державного управління й оборони; обов'язкового соціального страхування та у сфері освіти склала 1,4 млн.грн.

Основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадає на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (55,3%) та промисловість (25,8%).

Кількість  працівників,  які  своєчасно  не  отримали  заробітну  плату,  на 1 лютого 2022р. становила 2,5 тис. осіб, що складає 1,3% середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області. Кожному із зазначених працівників не було виплачено в середньому по 18,8 тис.грн, що у 1,6 раза перевищує середню заробітну плату за січень 2022р.

Крім того, заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах, які припинили подавати звіти упродовж 2020–2021 років, на 1 лютого 2022р. становила 10,4 млн.грн.