Цінова ситуація на споживчому ринку у лютому 2022 року

Прес–випуск

Цінова ситуація на споживчому ринку у лютому 2022 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у лютому 2022р. порівняно із січнем 2022р. в області становила 1,7%, з початку року – 3,1%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 1,6% та 2,9% відповідно.

У лютому 2022р. приріст споживчих цін на 0,7–2,8% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області в лютому 2022р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,2%. Найбільше (на 9,4%) подорожчали овочі. На 5,0–1,6% зросли ціни на масло, яловичину, фрукти, рис, макаронні вироби, рибу та продукти з риби, молоко та молочні продукти, сало, маргарин, продукти переробки зернових, хліб. Водночас на 7,4% подешевшали яйця, на 2,2% – цукор, на 2,1% – соняшникова олія.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, що повязано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,9% відбулося в основному через підвищення плати за оренду житла на 8,6%, цін на утримання та ремонт житла – на 2,6%.

Ціни на транспорт зросли на 4,1% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 10,3% а також проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті –на 2,6%.