Цінова ситуація на споживчому ринку у жовтні 2023 року

Головне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку в жовтні 2023р. порівняно із вереснем 2023р. в області становила 1,1%, з початку року – 4,3%, в Україні (дані наведено без урахування тимчасово окупованих російською федерацією територій та частини територій, на яких ведуться (велися) бойові дії) – 0,8% та 3,8% відповідно.

У жовтні п.р. приріст споживчих цін на 0,3–1,1% зафіксовано у всіх регіонах України.

На споживчому ринку області в жовтні 2023р. порівняно з попереднім місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%. Найбільше (на 12,8% та 10,9%) подорожчали яйця та овочі. На 2,9–0,6% зросли ціни на молоко та молочні продукти, масло, соняшникову олію, рис, безалкогольні напої, макаронні вироби, яловичину. Водночас на 6,3–0,5% знизилися ціни на продукти переробки зернових, цукор, свинину.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,0%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,3%, алкогольні напої – на 0,6%.

Зростання цін  у  сфері  охорони здоров’я на 2,0%, відбулося  в першу чергу за рахунок подорожчання послуг лікарень на 6,1% та амбулаторних  послуг  – на 3,5%.

Ціни на транспорт зросли на 1,3% в основному через подорожчання палива та мастил на 3,1%, а також проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті – на 1,7%. Водночас на 6,3% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.