Бережемо природу разом

• Переглядів: 67

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається 5 червня в більш ніж 100 країнах світу. Завдання охорони навколишнього середовища наразі стоїть перед усім людством. Нажаль, в час війни, екологія, на територіях бойових дій,  значно погіршилась та зазнає катастрофи. В даний період забруднюються грунти, ріки, водоймища, ліси. Під час ракетних ударів та артилерійських снарядів утворюються токсичні випари ціанистих кислот, формальдегіду, закису та діоксиду азоту, вуглекислих, чадних і парникових газів та інших хімічних сполук.  Кожна людина має любити і захищати природу. Від нас і тільки від нас, людей, залежить, якою вона буде. Якщо ми будемо забруднювати навколишнє середовище, бездумно знищувати її дари, незабаром вона просто загине або стане такою, що люди не зможуть вижити. Тому дуже важливо мешканцям бережно ставитися до природи. Люди живуть на планеті більше двох тисяч років. За цей час не завжди до природи ставилися обережно, особливо у період бурхливого розвитку прогресу. Охорона навколишнього середовища – це загальнолюдська турбота. Природа допомагає людям зміцнювати їх здоров’я. Любов до природи, турбота про неї робить людину добрішою. Природу треба любити і берегти. Без природи людина загине. Збереження природи – це збереження людини. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдати шкоди і навіть привести до загибелі. Не можна знищувати дерева, чагарники, кидати в річки і озера сміття, губити тварин. Багаття в лісі призводять до пожеж. Спеціалістами Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» в І кв. 2023р. проводили моніторингові дослідження відкритих водойм в 6 створах р. Дністер, р. Лімниця  м. Галич. Досліджені в створах проби відібраної води відповідали санітарним правилам «Охорони поверхневих вод від забруднення». Акредитованою лабораторією Рогатинського відділу систематично проводиться лабораторний контроль якості атмосферного повітря на автошляхах міст Рогатин, Бурштин та Галич, в межах житлової забудови, а також за стаціонарними джерелами викидів від промислових підприємств. Майже в усіх викидах присутні шкідливі забруднювачі, а саме: тверді частинки, окис вуглецю, діоксид сірки, діоксид азоту та інші. По результатах досліджених проб атмосферного повітря, перевищень ГДК ( гранично допустимої концентрації) – не було. Щоденно спеціалістами служби проводиться дослідження радіаційного гама-фону у контрольних точках, який становить 0,10-0,12 мкг/зв/год. та відповідає нормі.

ШКОДА  ВІД  КУРІННЯ

• Переглядів: 40

31 травня – Всесвітній день без тютюну. За даними ВООЗ, тютюн вбиває майже половину тих хто курить. Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей в усьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч - люди, які є пасивними курцями.