Бережемо довкілля

 • 214

Фото без опису

На сьогоднішній день багато уваги приділяється благоустрою територій населених пунктів, який проводиться  спеціалізованими підприємствами на договірних засадах у встановленому законодавством порядку.

Нажаль, окремі жителі сіл, селища практикують спалювання сміття, сухої трави, листя, на городах біля власних будинків.

При згоранні одної тони сухої трави, стерні, сміття у повітря виділяється біля 9кг їдкого диму. До його складу входять чадний газ, оксид азоту, канцерогенні сполуки, отруйні речовини. Досить часто з сухим листям горять ПЕТ-пляшки, целофан, одноразовий посуд, тощо, що суттєво посилює забруднення чистого атмосферного повітря.

Навколишнє середовище потребує нашого захисту: чистого атмосферного повітря, доброякісної питної води, не забруднення річок та водойм. Це наше життя і наш обов'язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини.

Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує.

Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин — справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об'єднати свої зусилля у справі захисту довкілля.

Про утримання  в належному  стані  навколишнього  середовища  ми маємо  дбати  про це  щоденно.

Керівникам старостинських округів, жителям населених пунктів слід не допускати утворення стихійних сміттєзвалищ на придорожніх смугах, берегах рік, на територіях нежилих дворів тощо, а наявні – ліквідувати.

Адже чистота і порядок є запорукою нашого здоров’я.

 

 

 

В.о. завідувача відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                     Неїжмак М.І.

 

Ми і довкілля

Дуже добре, що сьогодні багато уваги приділяється благоустрою територій, прибирання дворів м. Рогатина від твердих побутових відходів. Кількість утворення сміття на одну людину при багатоквартирних будинках складає 0,11м3

Із будинкоуправлінням заключено угоди для вивезення твердих побутових відходів на міський полігон всього 11 сільських Рад.

У більшості випадків жителі сіл, селища практикують спалювання сміття, сухої трави, листя на огородах біля власних будинків.

При згоранні одної тони сухої трави, стерні, сміття у повітря виділяється біля 9кг їдкого диму. До його складу входять чадний газ, оксид азоту, канцерогенні сполуки, отруйні речовини. Досить часто з сухим листям горять ПЕТ-пляшки, целофан, одноразовий посуд тощо), що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.

Навколишнє середовище потребує нашого захисту. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов'язок — зберегти його. Без природи людина загине. Збереження природи — це збереження людини.

Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Змінювати природу людина повинна обережно, бо окремі дії можуть завдавати шкоди і навіть призвести до загибелі. Від людини залежить, чи збереже вона природу, чи зруйнує.

Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин — справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об'єднати свої зусилля у справі захисту довкілля.

Оскільки виробнича діяльність підприємств викликає порушення природного середовища, керівникам об’єктів випадає взяти на себе турботу щодо відновлення властивостей природи та охорони від подальшої деградації.

Заходи щодо поліпшення довкілля, а саме:

 • визначення граничнодопустимих значень шкідливих для навколишнього середовища викидів;
 • утилізація старих матеріалів, а також відходів;
 • підтримання здоров'я лісів та природної сили самоочищення водойм;
 • впровадження автомобілів з мінімальною кількістю відпрацьованих газів і бензинів без вмісту свинцю;
 • заохочення бережливого ставлення споживачів до навколишнього середовища.
 • технологічні — розробка і впровадження нових технологій, очисних споруд, видів палива;
 • архітектурно-планувальні — озеленення населених пунктів, організація санітарно-захисних зон, раціональне планування підприємств і житлових масивів;
 • інженерно-організаційні — зниження інтенсивності руху транспорту на перевантажених автомагістралях, організація екологічно-патрульного контролю;
 • правові — прийняття і додержання законодавчих актів щодо підтримання якості атмосфери, водойм, ґрунту;
 • освітянсько-виховні — формування екологічної культури, насамперед у молоді.
 • скорочення застосування міндобрив;

Органам місцевого самоврядування, жителям населених пунктів слід невідкладно приступити до ліквідації стихійних сміттєзвалищ на придорожніх смугах, берегах рік, водоймищ для забезпечення благоустрою довкілля.

Чисте прохолодне повітря, красивий пейзаж – всім створює добрий настрій і цілюще впливає на здоров’я.

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар

Інші статті

Всі статті