Вчасне проходження медоглядів – запорука уникнення захворювань

  • 153

Фото без опису

Впродовж останніх п’яти років в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості зареєстрованих інфекційних захворювань серед населення області, відмічається ріст захворюваності на гострі кишкові інфекції, в т.ч. на гострі ентероколіти, сальмонельози, шигельози та інше.

В області, як і в цілому по Україні, зберігається епідемічний рівень поширення туберкульозу, також область залишається епідемічним регіоном Західної України щодо кількості зареєстрованих випадків геогельмінтозів.

Серед причин виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань важливе місце посідає неналежна організація та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, передбачених Постановою КМУ від 23.05.2001р. № 559 та наказам МОЗ України від 23.07.2002р. № 280 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ України від 21.02.2013р. № 150).

Наказом 7/30 від 27.01.2020р. «Про затвердження Переліку закладів охорони здоров’я, які мають право проводити обов’язкові попередні та періодичні профілактичні медичні огляди, а також профілактичні лабораторні обстеження декретованих контингентів» зобов’язано ДУ «Івано-франківський ОЦ КПХ МОЗ» та її відділи проводити лабораторні дослідження декретованих контингентів, в т.ч. обов’язкові дослідження на носійство кишкових інфекцій, гельмінтози та патогенний стафілокок.

Фахівцями Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦ КПХ МОЗ», при здійсненні соціально-гігієнічного моніторингу проходження профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виявлено ряд недоліків: не направляються затверджені списки працівників у заклади охорони здоров’я, не забезпечується належний контроль з боку керівників закладів за своєчасним та в повному обсязі проходженням медичних оглядів, порушуються терміни їх проведення та ін..

Проведення профілактичних медичних оглядів працівників має надзвичайно  важливе значення, адже виявивши будь-яке захворювання на ранніх стадіях, можна запобігти його прогресуванню. 

Для проведення медичного огляду необхідно звернутися в  акредитовану мікробіологічну лабораторію Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦ КПХ МОЗ»,

Крім того Вам необхідно строго контролювати на підпорядкованих Вам об’єктах громадського харчування, торгівлі, транспортування, умови та терміни зберігання харчових продуктів. ретельність їх теплової обробки, наявність документів, що свідчать про їх якість і безпеку, дотримання технології приготування страв, забезпечення закладів холодильним обладнанням в необхідній кількості, дотримання товарного сусідства. Індивідуальна профілактика – це строге дотримання правил особистої гігієни та вчасне проходження профілактичного медичного огляду в повному об’ємі.

 

Завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань

М.І.Неїжмак

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар

Інші статті

Всі статті