Що робити, коли оголосили повітряну тривогу

Як тільки лунає сигнал повітряної тривоги, потрібно діяти негайно:

У ці хвилини небезпеки кожному працівнику необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання, не панікувати та діяти максимально швидко.

Якщо почули сирени, перебуваючи на роботі працівники повинні:
 1. Закрити вікна, вимкнути усі електричні та нагрівальні прилади, перекрити

газовий вентиль, вимкнути світло (автоматичну коробку, рубильник

тощо);

2. Взяти із собою засоби індивідуального захисту (завчасно приготувати ватно-марлеві пов’язки, протипилові тканні маски тощо), кишеньковий ліхтар тощо;

3. Залишити робоче місце та перейти в найближче укриття цивільного захисту, підвальне приміщення, що відповідає вимогам або інше безпечне місце та, по можливості, продовжити роботу on-line;

4. Вжити заходи для збереження матеріально-технічної бази установи.

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком – це якраз в нашому випадку.

Після сигналу «Повітряна тривога»:

• ні в якому разі не можна залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі.

• зайняти місце у захисній споруді та дотримуватись спокою: не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку;

• уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).

Інженер з охорони праці

Рогатинського відділу

Івано-Франківського РВ

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                                Ю.Є. Ординцев