Профілактичні медичні огляди працівників окремих професій

  • 148

Фото без опису

Профілактичні медичні огляди проводяться з метою запобігання поширення інфекційних та паразитарних захворювань серед населення, динамічного спостереження за станом здоров'я працюючих, на виконання статті 21 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".

                Попереднім (при поступленні на роботу) та періодичним профілактичним медичним оглядам підлягають  працівники окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення , а саме: працівники  харчової та переробної промисловості, продовольчої торгівлі,ринків,громадського харчування, дошкільних закладів освіти, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних   закладів освіти, лікувально-профілактичних закладів, перукарень, готелів, гуртожитків,спортивних, розважальних  та закладів культури, водоочисних та каналізаційних споруд тощо.                   Позачерговому медичному огляду підлягають працівники, стан здоров'я яких викликає занепокоєння і може негативно вплинути на оточуючих.

           Медичні огляди проводяться закладами охорони здоров’я, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

           Обов'язковий профілактичний медичний огляд включає в себе: загальне обстеження лікарями-спеціалістами (лікар-терапевт, лікар-дерматовенеролог, лікар-отоларинголог, лікар-стоматолог та інші спеціалісти (за потреби), лабораторне і функціональне обстеження згідно з Переліком необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення, Усі результати обстеження, що проводяться лікарями-спеціалістами (у тому числі клінічних, лабораторних, функціональних та інших досліджень) обов'язково заносяться до особистої медичної книжки встановленого зразка. 

На підставі результатів обстеження кожний лікар-спеціаліст робить висновок щодо можливості допущення працівника до роботи у конкретному виробництві, в організації, за професією.

У разі виявлення інфекційних та/або небезпечних захворювань, працівника направляють на лікування. Після закінчення лікування у разі відсутності протипоказань для заняття відповідним видом діяльності працівник допускається до виконання  своїх обов’язків.

Необхідні, для проходження медичних оглядів,  бактеріологічні та паразитологічні дослідження  ефективно та кваліфіковано проводить  мікробіологічна лабораторія Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ», яка розташована  за адресою м.Рогатин, вул.Галицька,95

Вартість досліджень( в залежності від об»єму лабораторних досліджень) становить  396,48грн та  648,88грн.

 

Завідувач мікробіологічної лабораторії

Рогатинського відділу ІФ РВ ДУ «ІФ ОЦКПХ МОЗ»

Л.О.Череповська

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар

Інші статті

Всі статті