Головне управління статистики інформує

  • 149

 Харчова промисловість є однією з важливих сфер економіки Івано-Франківщини, яка і в цей складний час продовжує задовольняти потреби як населення області так і інших регіонів у продуктах харчування.

Найпотужнішими підприємствами галузі виступають: з виробництва м’яса, м’ясних та ковбасних виробів – товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Варто», «М’ясо-ІФ», «Іко-ІФ», «Приватне заготівельне  виробничо-комерційне підприємство «Еліта»; молока та молочних продуктів – товариства з обмеженою відповідальністю «Городенківський сирзавод» та «Іва-Арт», товариство з додатковою відповідальністю «Івано- Франківський міськмолокозавод»; борошна та круп – товариства з обмеженою відповідальністю «Калуський комбінат хлібопродуктів» та «Зернопереробна компанія «ЮМАС», хліба та виробів  хлібобулочних – товариство з додатковою відповідальністю «Івано-Франківський хлібокомбінат», товариства з обмеженою відповідальністю «Залізнична пекарня» та «Лігос», приватне підприємство «Коломийський хлібокомбінат», напоїв – товариства з обмеженою відповідальністю «Аріон» і «Тирлич», спільне українсько-польське підприємство «Галпласт»інших харчових продуктів – товариство з обмеженою
відповідальністю «Імперово-Фудз».

Протягом останніх років на підприємствах харчової промисловості спостерігалася тенденція уповільнення темпів виробництва. Зокрема, у 2021р. проти 2020р. індекс промислової продукції склав 88,2%, у т.ч. у виробництві молочних продуктів – 98,9%, напоїв – 91,1%, м’яса і м’ясних продуктів – 91%,інших харчових продуктів – 63,6%.

Водночас зросло виробництво хліба, хлібобулочних і борошняних виробів на 9,2%, продуктів борошномельно-круп’яної промисловості – на 13%, готових кормів для тварин – на 28%.

У 2021р. продукції харчової промисловості реалізовано на 3,5 млд.грн або 3,6% її загальнообласного обсягу. У структурі реалізації за видами діяльності переважало виробництво м’яса та м’ясних продуктів (39,8% обсягу реалізованої продукції харчової промисловості), хліба і хлібобулочних виробів (20,2%), молочних продуктів (8,9%).

На розвиток галузі у січні–грудні 2021р. спрямовано 203 млн.грн інвестицій або 5,3% їх обсягу у промисловості області.

У 2021р. продукція харчової промисловості на 77,8% наповнила потреби внутрішнього споживчого ринку області. Зокрема, 90–99% обсягів продажу у
торговій мережі соків, виробів хлібобулочних та борошняних кондитерських, вод
мінеральних, солі харчової, масла вершкового, молока, борошна, цукру, м`яса та
продуктів м`ясних, 71–87% – сиру сичужного, плавленого та кисломолочного, круп, олій харчових та жирів, чаю – це товари вітчизняного виробництва.

Експортовано продуктів тваринного походження у 2021р. на 18,2 млн.дол. США, готових харчових продуктів – на 7,7 млн.дол. США, у січні–серпні 2022р. –відповідно на 4,1 та 4,7 млн.дол. США. Підприємства області за межі держави поставляли  м’ясо великої рогатої худоби, яйця птиці та продукти їх переробки,овочеві і фруктові консерви, борошняні кондитерські вироби, кондитерські вироби з цукру.

За останні чотири роки кількість працюючих на підприємствах галузі збільшилась на 14,9%. У 2021р. у харчовій промисловості робочими місцями було забезпечено 4,8 тис. осіб або 11,3% кількості працюючих у промисловості області. 

Довідково

День працівників харчової промисловості встановлений Указом Президента України №714/95 від 8 серпня 1995р. та щорічно відзначається у третю неділю жовтня.

Інші статті

Всі статті