Бережімо природу від пожеж

  • 46

   З наближенням теплих літніх днів все більшим актуальним є питання стосовно виникнення пожеж, внаслідок недбалого відношення до навколишнього середовища, що наносить значні збитки природі та забруднює атмосферне повітря. 

Важливо не допускати спалювання сухої рослинності, стерні, адже саме з цієї причини полум’я нерідко перекидається на лісові насадження та може призвести до лісових пожеж і досягнути рівня надзвичайної ситуації. 

 Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
1. Розведення багать у лісі.
2. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки.
3. Залишати, у непередбачених для цього місцях лісу, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір`я тощо.
4. Палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно- мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).
5. Розміщувати, ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м - змішаного, 20 м – листяного, склади паливно-мастильних та інших горючих матеріалів, автозаправні станції та вогненебезпечні виробництва, смітники, житлові і виробничі приміщення.
6. Спалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу. 
7. Залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв`язку, радіофікації, інших комунікацій та об`єктів дерев’яні залишки і горючі матеріали.
8. Збирати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
 
У разі виникнення пожежі необхідно негайно повідомляти про це лісогосподарські  підприємства, територіальні підрозділи ДСНС України та місцеві органи влади.