Оздоровимо доросле населення та дітей від гельмінтів!

  • 93

Фото без опису

Оздоровимо доросле населення та дітей від гельмінтів!

Гельмінти (глисти)  паразитичні черви, які викликають в організмі зараженої людини цілий ряд хворобливих явищ (нервові розлади, алергія, нудота, блювота, проноси, болі в животі, пригнічення імунітету та інше.)

Лікування від гельмінтозів необхідно проводити тільки після виявлення гельмінтів при лабораторному обстеженні хворого.

Гельмінти (глисти) – паразитичні черви, які можуть вражати людей, тварин, риб, птахів, навіть рослини.

Зараження людей гельмінтами відбувається, головним чином, при вживанні харчових продуктів, води, через руки, які забруднені яйцями гельмінтів, після відвідування туалетів, роботи із землею, при контакті з тваринами (коти, собаки).

Завдяки легкості зараження найбільш поширеними із всіх гельмінтів, особливо серед дітей, являються гострики, які знаходяться у кишечнику хворої людини.

Для розмноження гостриця виповзає  із  прямої кишки і відкладає зрілі заразні яйця в періанальних складках, що може викликати свербіння.

Часто діти та  дорослі, які не мають достатніх гігієнічних навичок, розчісують сверблячі місця, забруднюючи  руки,   потім – іграшки, посуд, харчові продукти і можуть вдруге заразити себе, якщо  при цьому ще беруть пальці в рот  або гризуть нігті.

Гельмінти виділяють  отруйні речовини, які викликають в організмі людини такі зміни:

  • нервові розлади (порушення сну, дратівливість, у дітей – відставання в розумовому та фізичному розвитку);
  • алергію;
  • дисбактеріоз кишечника;
  • нудоту, проноси, закрепи, спазми кишечника, болі в животі, скрегіт зубів.

Гострики пригнічують імунітет і перешкоджають його утворенню. Тому діти, які уражені гостриками, часто і тривало хворіють.

Ризики зараження  дітей гостриками існують в дитячих колективах, де діти на протязі дня тісно спілкуються між собою, граються одними іграшками на одному килимі.

Одним із основних заходів оздоровлення і укріплення імунітету дітей організованих колективів являється позбавлення їх від гостриків. Для цього проводиться одномоментне  обстеження всіх дітей закладу з наступним лікуванням виявлених хворих.

Рогатинський відділ ІФ РВ ДУ «ІФ ОЦКПХ МОЗ» пропонує проведення лабораторних досліджень, з метою виявлення гельмінтів у дітей.

Дослідження проводяться  досвідченими спеціалістами паразитологічної лабораторії.

В день обстеження після сну не слід проводити ранковий туалет зовнішніх статевих органів, заднього проходу (не підмиватись) з метою виявлення яєць гельмінтів.

При виявленні гельмінтів у дитини необхідно провести обстеження всіх членів родини, а потім одномоментно пролікувати всіх інвазованих.

Бажаємо міцного здоров’я !

Інші статті

Всі статті