Кандидозна грибкова інфекція

  • 100

Фото без опису

 Candida albicans – дріжджоподібні мікроскопічні гриби, поширені повсюдно. Вони відносяться до умовно-патогенної флори. Захворювання спричинене грибами роду Candida – кандидоз, що виникає при порушеннях місцевих та/або загальних імунних механізмів захисту. Причиною може бути імуносупресивна терапія, пересадка донорських органів, лікування кортикостероїдами, радіаційні ураження, безконтрольне застосування антибіотиків, злоякісні новоутворення, тривале застосування контрацептивів.
У кожної людини на шкірних покривах міститься певна кількість даного грибка, яке не викликає ніяких проблем зі здоров'ям. Однак збільшення його кількості і стрімке розмноження може призвести до розвитку захворювання.
В даний момент виділяють приблизно 150 видів грибків кандида. Але, незважаючи на це, більшість захворювань вчені пов'язують з розмноженням виду Candida albicans. Цей грибок призводить до:
ураження шкіри на стопах;
висипань в ротовій порожнині;
розвитку вагінальної грибкової інфекції, яка також відома як молочниця;
грибку нігтьових пластин;
пахової епідермофітії;
підвищеного потовиділення.

Дане захворювання не призводить до серйозних ускладнень. Більш того, воно піддається лікуванню. Але несвоєчасне звернення уваги на проблему може привести до небажаних наслідків, особливо у осіб із скомпроментованою імунною системою. Особливого значення має кандидоз при ВІЛ-інфекції. Він входить до ВІЛ-маркерних інфекцій, і на тій чи іншій стадії ним хворіє 90% хворих на СНІД.
Кандида викликає розвиток захворювання за умови наявності сприятливих умов, таких як спека, підвищена вологість повітря, недотримання особистої гігієни і не регулярна зміна одягу. Однак це лише частина факторів, що сприяють розвитку кандидозу. Дане захворювання також може виникати у:
дітей;
осіб з надмірною вагою;
людей з діабетом;
осіб з порушенням роботи щитовидної залози або гіпотиреоз;
людей, які страждають від хронічних запальних процесів;
працівників автомийок або клінінгових служб;
вагітних;
осіб з порушенням роботи імунної системи.

Для вирішення даної проблеми немає необхідності в госпіталізації за винятком випадків ураження кровоносної системи і порушення роботи імунної системи. У більшості випадків для усунення грибкової інфекції досить використовувати протигрибкові препарати призначені лікарем.

Підготувала лікар- епідеміолог
Наталія АНДРУХОВИЧ

Інші статті

Всі статті