Чим можна вакцинувати дітей з нежиттю та кашлем?

  • 77

Фото без опису

Батьки часто звертаються до сімейних лікарів та педіатрів з питаннями щодо вакцинації своїх дітей. Буває так, що дитині прийшов час вакцинуватись згідно календаря щеплень, але в цей час в малюка нежить чи кашель і батьки відкладають вакцинацію до «кращих часів», коли дитина одужає.
Тож не дивно, що батьки турбуються з приводу нежиті у малюка перед майбутньою імунізацією.
Нежить, є запаленням слизової носової порожнини, розвивається внаслідок гострих інфекційних захворювань, гаймориту, алергії, впливу холоду або різких запахів, патології носових ходів вродженого характеру. Наявність риніту ще не скасовує проходження вакцинації. Щоб з’ясувати, чи можлива вакцинація у малюка з нежиттю, важливо врахувати тип нежиті (інфекційний, алергічний або інший) і загальний стан дитини.
Але якщо нежить не супроводжується температурою і загальним ослабленням організму – це не протипоказання до вакцинації.
Якщо дитину турбує тільки кашель, без значного підвищення температури та погіршення самопочуття – дитину можна провакцинувати. Однак, слід зауважити, чи не є кашель проявом якогось важкого захворювання. Тому при підозрі на якесь захворювання дихальної системи, слід проконсультуватись з лікарем.
Вакцинацію потрібно відтермінувати коли:
В дитини наявне гостре захворювання з підвищенням температури вище 38*С
Дитина приймає великі дози стероїдних гормонів, хіміотерапії, цитостатики
Алергічна реакція (анафілактичний шок) при попередньому введенні вакцини. Лікар може знайти альтернативу даній вакцині, або прийняти рішення про вакцинацію в умовах стаціонару під наглядогм лікарів.
Підготовка дитини до щеплення
Для здорових дітей, що не мають хронічної патології та особливостей розвитку, не потрібно особливої підготовки до щеплень, необхідно тільки, щоб на момент вакцинації дитина була повністю здорова. Тривала, і часто медикаментозна підготовка до вакцинації потрібно дітям з різними захворюваннями і певними патологіями, але у таких дітей зазвичай і графік щеплень індивідуальний. Тому, якщо ваш малюк цілком здоровий, ніяких лікарських засобів перед щепленням дитині і після нього йому давати не потрібно. Не показані перед вакцинацією ні протиалергійні, ні жарознижуючі, ні протизапальні препарати. Подібні препарати не мають точки прикладання при формуванні імунних реакцій при вакцинації і можуть призвести до негативних реакцій. Ці препарати можуть змастити картину захворювання, що починається, якщо раптом перед вакцинацією дитина захворіє, і тоді з більшою ймовірністю будуть ускладнення. Самі препарати можуть дати алергію, навантажують нирки і печінку і можуть викликати розлади травлення. А ось на інтенсивність і ступінь вираженості поствакцинальної реакції ці препарати ніяк не вплинуть.

Підготувала лікар-епідеміолог Наталія Андрухович

Інші статті

Всі статті