​​​​​​​Про реалізацію соціально значущих товарів за економічно обґрунтованими цінами

  • 102

Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області вкотре нагадує суб'єктам господарювання про необхідність реалізації товарів, що мають істотну соціальну значущість, за економічно обґрунтованими цінами.

Можна  виокремити два способи державного регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, а саме:

1). обмеження торговельної надбавки в розмірі не більш як 10% з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу.

Це фактично означає, що до закупівельної ціни можна додавати не більше 10%  на:

- борошно,

- олію,

- батон,

- молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці),

- яйця курячі категорії С1,

- хліб житньо-пшеничний,

- птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої).

2). декларування цін. Воно поширюється на всі продукти та товари з переліку, передбаченого постановою КМУ від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

Суб’єкт господарювання, що здійснює роздрібну торгівлю, у разі збільшення ціни порівняно із ціною на дату набуття чинності Постанови № 341 (18.05.2020), або попередньо задекларованої ціни, зобов’язаний внести до реєстру роздрібних цін нову ціну:

- в разі збільшення ціни на 15% і більше – за 30 днів до початку її застосування;

-  на 10% і більше, але менше 15% – за 14 днів до початку її застосування;  

-  на 5% і більше, але менше 10% – за три дні до початку її застосування, не рахуючи дня декларування. 

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді шляхом подання відомостей до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт з використанням кваліфікованого електронного підпису. Після внесення даних з’явиться повідомлення, коли така зміна може бути застосована.