Лише 10% мешканців Івано-Франківської області зробили перший бустер від COVID-19

  • 64

 

В умовах повномасштабної війни росії проти України кількість людей, які вакцинувалися від COVID-19, значно знизилася, хоча сам вірус та його наслідки не зникли. Станом на березень 2023 року за даними електронної системи охорони здоров’я в Україні вакциновано однією дозою близько 16,3 млн осіб, двома дозами близько 15,5 млн осіб, а першою бустерною дозою вакциновано лише близько 3,1 млн осіб. В Івано-Франківській області первинну вакцинацію зробили трохи більше 457 тисяч людей, з них лише 89 тисяч людей отримали перший бустер.

«Українці сьогодні відчувають низку різних загроз, як від російських атак, так і від тривалого стресу. На жаль, коронавірус також досі становить загрозу для суспільства, так як на Івано-Франківщині за весь період померло, від ускладнень COVID-19 - 3690 мешканців. Тож, нам всім варто подбати про своє здоров`я, хоча б там, де ми можемо його контролювати. Особливо це стосується старших людей з хронічними захворюваннями. Адже, у протистоянні з коронавірусом, єдиний спосіб себе убезпечити від ускладнень — це пройти повний курс щеплення та посилити його бустерними дозами. Вакцини є в наявності й доступні для використання у кабінетах профілактичних щеплень та під час виїзних вакцинальних сесій представників нашого Центру з партнерами», — розповів Савчук Руслан Миколайович, головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області, генеральний директор Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

В Україні триває вакцинальна та інформаційна кампанії з протидії COVID-19, що ініційовані Міністерством охорони здоров`я спільно з Центром громадського здоров'я МОЗ України. У межах інформаційної кампанії у 10 регіонах відбудуться семінари для лікарів про вакцинацію в умовах війни та пандемії COVID-19, а також «Здорова прогулянка» на відкритому повітрі для мешканців областей та внутрішньо переміщених осіб. Під час події люди можуть навчитися скандинавській ходьбі, отримати інформацію як турбуватися про власне здоров'я, взяти участь у конкурсах та отримати подарунки за участь. В Івано-Франківську «Здорова прогулянка» відбудеться завтра, 22 квітня, на Вічевому Майдані з 13:00 до 17:00.

«Станом на сьогодні в Івано-Франківській області понад дві сотні хворих на СOVID-19 перебуває на стаціонарному лікуванні, четверта частина з яких потребує додаткової подачі кисню. Для того, щоб зменшити кількість нових виявлених випадків ковіду, варто вакцинуватись. Рекордна кількість щеплень у 2022 році була більше ніж 60 тис в місяць. А сьогодні ця кількість коливається від 1 тис до 1,5-2 тисяч на тиждень», - зазначив Дмитренко Ігор Анатолійович, директор департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

В Івано-Франківській області доступні всі наявні в Україні вакцини — це вакцини Pfizer, Janssen та СoronaVac. Вакцинуватися можна у найближчому пункті щеплення, які працюють на базі ЦПМСД. Знайти адреси пунктів щеплення від COVID-19 можна за посиланням.

«Імунопрофілактика вакцинокерованих інфекційних захворювань залишається єдиним ефективним методом попередження поширення небезпечних інфекцій, захистом від їх ускладнень та смертності населення. Свідченням цього є пандемія SARS-CoV-2, в якій ми живемо вже більше трьох років. Статистичні дані: за 2020 рік на COVІD-19 захворіло 14 503 жителі Івано-Франківської МТГ, з яких близько 2% померло, за 2021 рік захворіло 18 794 особи, з яких близько 3% померло, за 2022 рік захворіло 11 514 осіб, померло близько 1%, за І квартал 2023 року захворіло 1 350 осіб, померло 8, що становить 0,5% від всіх захворівших.

Вакцинальна кампанія проти COVІD-19 розпочата в березні 2021 року досягла свого піку у 2022 році, як результат – зменшення кількості хворих та легший перебіг коронавірусної хвороби. Лише медпрацівниками закладів охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради проведено 148 013 вакцинацій, з них двома дозами щеплено 63 370 осіб, що становить 22% від всього населення Івано-Франківської МТГ. Отже, можна впевнено сказати: «ВАКЦИНАЦІЯ РЯТУЄ ЖИТТТЯ!» - зазначила начальниця відділу охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Вацеба Алла Григорівна.

«Вакцинація не гарантує того, що ви не захворієте на COVID-19. Але вже давно доведено, що щеплення значно полегшує перебіг захворювання та знижує ризик виникнення ускладнень. Навіть якщо ви перехворіли на COVID-19, вам варто пройти вакцинацію та забезпечити собі кращий імунітет від наступних можливих інфекцій, зумовлених новими штамами вірусу», – розповіла Ярина Романишин, лікарка-імунолог, дитяча лікарка-алерголог, регіональна тренерка ВООЗ з вакцинації від COVID-19.

Інші статті

Всі статті