На Прикарпатті проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації

20 квітня 2023 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

На засіданні було розглянуто наступні питання:

• проведення кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу.
  • погодження Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Івано-Франківській області на 2023 рік.
  • затвердження концепції протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2023-2025 років.

За результатами обговорення вирішено наступне:

• провести кампанію з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу на території Івано-Франківської області протягом 2023 року;
  • активізувати роботу щодо реагування на випадки появи диких тварин, зокрема лисиць в населених пунктах та не допускати утворення місць «проживання» диких тварин у закинутих будівлях, присадибних ділянках тощо;
  • проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення та суб′єктів господарювання перед початком проведення кампанії з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин проти сказу;
  • проводити заходи щодо регулювання чисельності хижих і шкідливих тварин, особливо вовка та лисиці, у яких перед періодом їх розмноження щільність популяції перевищує 0,5 - 1 голови на 1000 га угідь;
  • погодили План протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Івано-Франківській області на 2023 рік;
  • затвердили концепцію протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2023-2025 роки.

Надзвичайно важливим залишається те, що забезпечення благополуччя області щодо інфекційних хвороб тварин і птиці полягає у необхідному своєчасному проведенні профілактичних ветеринарно-санітарних заходів, лабораторно-діагностичному дослідженні, роз’яснювальній роботі серед власників і керівників господарств та населення за сприяння ЗМІ, а також невідкладних заходах у разі загибелі чи підозрі у захворюванні тварин.

Контроль за виконанням рішень ДНПК покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.