Реалізаторів рослинної продукції Снятинщини закликали здійснювати лабораторний контроль овочів та фруктів на вміст нітратів

  • 60

Фото без опису

 

10 травня 2023 року спеціалісти Снятинського відділу Коломийського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області спільно з фахівцями Снятинського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини провели моніторингове відвідування агропромислового ринку в місті Снятині.

Під час моніторингу проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу із реалізаторами рослинної продукції, зокрема щодо необхідності проведення лабораторних досліджень овочевої продукції з метою унеможливлення потрапляння до споживачів овочів із перевищеним вмістом нітратів.

Усім продавцям було роздано інформаційні листівки щодо правил реалізації рослинної продукції на агропродовольчих ринках.

 

Нагадуємо споживачам: купуючи ранні овочі та фрукти, слід пам’ятати про потенційну небезпеку, яку вони можуть нести. Адже продукція, що вирощується в умовах закритого ґрунту, може накопичувати  надлишкову кількість нітратів.

Повністю убезпечити свій організм від вживання нітратів споживач не зможе, бо вони є майже у всіх овочах, фруктах та зелені. Проте вони небезпечні у надмірних кількостях.

І лише шляхом проведення лабораторних досліджень рослинної продукції  можна визначити вміст у ній нітратів чи залишків пестицидів