Проведіть захисні обприскування насаджень самшиту від самшитової вогнівки

  • 77

 

Минулого року гусениці самшитової вогнівки завдали значної шкоди вічнозеленим насадженням.

Аномально тепла зима сприяла перезимівлі шкідника. Сьогодні спостерігається вихід гусениць вогнівки із зимуючих коконів та пошкодження кущів самшиту. З підвищенням температурного режиму і розвитком гусениць, шкідливість значно посилиться.

Ознаками заселення кущів гусеницями вогнівки є наявність павутини, на листках рослини з’являються скупчення шкурок від личинок, екскременти, на гілках, листках, найчастіше у скупченнях павутини наявна велика кількість гусениць. Продукти життєдіяльності гусениць нерідко наявні на землі під кущами. 

Для недопущення інтенсивних пошкоджень вогнівкою, спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини рекомендують обстежити насадження самшиту та при виявленні гусениць першого покоління – провести захисні обприскування препаратами, які рекомендовані «Переліком пестицидів і агрохімікатів,   дозволених   до   використання    в   Україні».

Обробляти кущі слід ретельно, також і з внутрішнього боку, оскільки гусениці сховані у гущі листків і павутині. При цьому має бути потужний струмінь оприскувача, щоб препарат проникав у середину куща.

Забороняється  застосування  пестицидів  для  захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів.

При проведенні обробок у населених пунктах, необхідно дотримуватись вимог «Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» (ДСанПіН 8.81.2.001-98) та правил особистої гігієни.