Як уберегтися від укусів змій

Фото без опису           На весні та влітку багато людей ідуть в похід чи на пікнік до лісу. Однак, мало хто задумується над тим, яка небезпека чекає на людину під час відпочинку. У густій зеленій рослинності можуть причаїтися змії. Щоб вберегтися від укусів змій під час прогулянки, слід дотримуватись основних правил безпеки:

- Одягайте відповідний одяг, який захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.

- Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею тощо, щоби налякати змію.

- Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.

- Якщо побачили змію, не робіть різких рухів. Почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.

Якщо вас укусила змія потрібно якомога швидше потрапити до медичного закладу, адже тільки лікар може надати необхідну медичну допомогу.

Важливе значення має домедична допомога, тому необхідно:

1. Переконатись у відсутності небезпеки;

2. Забезпечити спокій та мінімум рухів;

3. Дати постраждалому багато рідини (вода, чай тощо);

4. При укусах в область кінцівки — знерухомити її за допомогою імпровізованої шини (палиці, дошки);

5. Накласти на місце укусу чисту, стерильну пов’язку;

6. Якщо впевнені, що дія отрути нейротоксична (викликає параліч м’язів), — накласти пов’язку, що тисне, вище місця укусу;

7. За можливості терміново транспортувати постраждалого до медичного закладу;

8. Забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.

Заборонено видаляти отруту шляхом розрізання, припалювати місця укусу чи вживати алкоголь.

Бережіть себе та своїх близьких!

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу