Грибний сезон

  • 53

Фото без опису

Літом, із настанням грибного сезону створюється напружена епідемічна ситуація в щодо отруєнь грибами. Поки що, випадків отруєнь грибами в Рогатинській та Галицькій ТГ не було. Але все-таки медики в черговий раз просять краян бути обережними!

При зборі грибів будьте особливо обережні, бо серед зібраних грибів можуть опинитися малоїстивні і навіть сильно отруйні. Особливо небезпечні сироїжки (голубінки), під які дуже часто маскуються одні із найотруйніших грибів - бліда поганка, яка на ранній стадії розвитку практично не відрізняється від їстівних грибів. До найбільш небезпечних отруйних грибів належать мухомори: зелений (бліда поганка), білий вонючий, білий, пантерний та червоний, що можуть викликати отруєння із смертельним результатом.

 Спостерігається отруєння від вживання маслюків, козарів, опеньок. Іноді їстівні гриби стають причиною отруєння, а це буває тоді, коли збирають і вживають старі гриби, перезрілі або після тривалого зберігання. Гриби належать до продуктів, що швидко псуються, тому їх потрібно переробляти в день збору. Особливо швидко псуються гриби, які зібрані в сиру погоду. Максимальний термін зберігання не повинен перевищувати 24 год., при температурі не вище 100 С.

Отруєння грибами проявляється по різному, а це  залежить від того, який гриб спричинив отруєння. Найбільш тяжко переносять грибні отруєння діти, тому у харчовому раціоні їх не рекомендовано використовувати.

Щоб уникнути трагедії та розладів вашого здоров’я, необхідно дотримуватись таких правил:

  • ніколи не беріть  сумнівних грибів;
  • переробляйте гриби  в день їх збору, або не пізніше ранку наступного дня ( при умові зберігання в холодильнику, при температурі не вище 100 С);
  • дотримуйтесь відповідної технології приготування страв із грибів, піддаючи їх тривалій термічній обробці;
  • не збирайте старі, червиві, покриті цвіллю гриби, в них починаються процеси розкладання білка;
  • не використовуйте для збирання грибів тару непроникну для повітря – поліетиленові пакети, сумки і т.д.. Найкраще – це плетена корзина;
  • не готуйте і не зберігайте блюда з грибів в металевому посуді.
  • не збирайте грибів уздовж проїжджих шляхів, біля сміттєзвалищ, бо вони можуть містити небезпечні, або отруйні речовини (солі важких металів, хімічні сполуки мазуту, тощо);

 

Пам’ятайте! Навіть при найменшому нездужанні – нудоті, блювоті, розладі травлення, які пов’язані з вживанням грибів, необхідно негайно викликати «швидку допомогу» або доправити хворого до лікарні! Кожна згаяна година може коштувати людині життя! 

 

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                     Наталія НИКОЛИШИН

Інші статті

Всі статті