Чому шкідливо вживати цукор?

  • 48

Нам важко уявити своє життя без вживання цукру, адже ми живемо у вік неймовірного розмаїття харчових продуктів. Скільки всього смачного та солодкого, що очі розбігаються. Але часто можна почути «мені без цукру» або «я не вживаю цукру». Цукор додається в напої та випічку, використовується в приготуванні страв. Однак, він є корисний і одночасно шкідливий.

По-перше, цукор забезпечує підтримуючу функцію печінки, очищаючи її від токсичних речовин. Глюкоза в свою чергу, відіграє захисну роль в життєдіяльності печінки. По-друге, цукор впливає на настрій людини. При його прийомі збільшується викид серотоніну, який також є складовим гормону щастя.

Але чи задумувалися ми, як негативно він впливає на життєво важливі органи людини, вимиває вітаміни групи – В, порушує баланс фосфору і кальцію.

Надмірне вживання цукру шкідливе для нашого організму. Є 5-ть причин, чому його необхідно вживати в помірній кількості:

  • зайві кілограми та ожиріння;
  • захворювання діабетом другого типу;
  • карієс – руйнування зубів;
  • серцево-судинні захворювання та вплив цукру та кровоносну систему;
  • шкідливість для здоров’я шкіри.

Якщо вагомої медичної причини відмовитися від цукру немає, можна його залишити в раціоні. Але кількість цукру, яку ми споживаємо потрібно контролювати. Норма вживання цукру для здорової людини – не більше 50 гр. на день. Важливо обмежитися від його надмірного споживання і ви почуватимете себе набагато краще, виглядатимете молодше і настрій стане кращий.

Тож подбайте про своє здоров’я. 

 

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                    Наталія НИКОЛИШИН

Інші статті

Всі статті