Здоров’я дітей та підлітків – основа здоров’я нації

  • 96

Фото без опису

Кожного року в Україні проводиться Міжнародний тиждень здоров’я дітей та підлітків.

Дані численних досліджень показують, що джерело виникнення проблем у здоров’ї дорослого населення треба шукати в їхньому дитинстві.

Розповсюдженість дитячих хвороб в Україні за минулі 22 мирні роки зросла на 41 %, захворюваність дитячими хворобами – на 36%.

У період війни виникли нові соціальні та медико-екологічні проблеми, які негативно впливають на здоров’я дітей та підлітків.

Підвищення рівня загальної захворюваності та поширеність захворювань окремих органі і систем сприяє зростанню інтенсивності факторів екологічного та медико-соціального розвитку, погіршення структури харчування, зниження ефективності проведення профілактичних заходів.

І тільки лабораторними та інструментальними методами дослідження можливо об’єктивно оцінити стан повітря, води, грунту, безпечність та хімічний стан продуктів харчування, якість проведеної поточної дезінфекції, рівні освітлення, шуму, температуру та вологість в приміщеннях НВЗ тощо.

Спеціалістами Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» планово проводяться моніторингові візити в дошкільних і загальноосвітніх закладах, а саме: дослідження питної води на відповідність ДСанПіН 2.2.4-171-10 за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.

У мікробіологічній лабораторії проводяться дослідження харчових продуктів на наявність бактеріального забруднення, змивів відібраних зі столового, кухонного посуду, розробочного інвентаря та рук працівників харчоблоків на наявність патогенної мікрофлори.

В санітарно-гігієнічній лабораторії проводиться дослідження взятих проб обіду,  на визначення калорійності, «С» вітамінізації, якість термічної обробки, дослідження овочів на вміст нітратів.

В приміщеннях навчально-виховних закладів вимірюється рівень освітлення на робочих місцях, шуму та параметри мікроклімату на відповідність санітарно-гігієнічним нормам.

Головне завдання сучасного суспільства – створення такої освітньої системи, яка б не тільки виховувала освічену людину, але й зберігала її здоров’я.

Саме тому для успішної роботи і підвищення здоров’я дітей важливим є об’єднання зусиль проф. закладів освіти та закладів охорони здоров’я.

 

 

В.о. завідувача відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                         Микола НЕЇЖМАК

Інші статті

Всі статті