Чисте повітря – запорука здоров’я!

  • 54

Атмосферне повітря є одним з тих компонентів довкілля, від стану якого залежить не лише здоров’я людини, а і всіх живих організмів.

Питання стану атмосферного повітря є одним із важливих у сучасному світі. Ще століття назад склад атмосфери був практично незмінний. Однак, бурхливий ріст промисловості, наземного транспорту, авіації, обробка сільськогосподарських угідь, призводить до прогресуючого збільшення забруднення повітря.

Основними забруднювачами атмосфери є продукти згорання палива, які спричиняють виділення великої кількості тепла (котельні ТЕС, різноманітні печі і звичайно транспортні засоби).

Тверді частинки є складовою частиною забруднення від транспорту. Найменші з них спроможні проникати в легені, загострюючи респіраторні захворювання. Значну кількість цих частинок викидають в повітря дизельні двигуни автомобілів.

Природне свіже повітря життєво важливе для забезпечення мозку киснем. Кожна клітина людського організму потребує чистого і свіжого повітря. Ось чому не рекомендується постійно перебувати в приміщеннях з поганою вентиляцією, при цьому ви постійно вдихаєте і видихаєте погане повітря.

Чому така проста річ, як свіже повітря, дуже важлива для вашого здоров'я? Доведено, що після вдихання повітря, воно потрапляє в легені, а потім за допомогою транспортування червоними кров'яними тільцями переноситься до всіх органів тіла, підвищуючи при цьому їх рівень кисню.

Регулярне надходження кисню важливе для клітинного метаболізму, а також для вироблення енергії в організмі. Вашим системам дійсно потрібне свіже повітря, яке дасть клітинам достатню кількість кисню, а ви будете завжди в хорошій формі, і не будете скаржитися на здоров'я.

Коли відбуваються вдих і видих, організм звільняється від токсинів. Токсини - це побічний результат життєдіяльності організму при кровотоці. Це ще одна причина, чому ми повинні дихати свіжим і чистим повітрям. Якщо ви постійно дихайте  забрудненим повітрям, клітинні функції можуть бути пошкоджені. Це дуже шкідливо для вашого загального здоров'я.

Свіже атмосферне повітря, яким ми дихаємо, насичене негативними іонами і киснем і не містить токсичних елементів. На щастя для нас, це забезпечує здоров'я нашого тіла. Як правило, негативний заряд переноситься молекулами кисню, а позитивний заряд - молекулами діоксиду вуглецю. Повітря, яке насичене киснем має більш негативний заряд, ніж повітря з СО2.

Як правило, джерела свіжого повітря - це місця з численною рослинністю - природні оазиси чистого повітря. Але як же домогтися такого ж чистого і свіжого повітря в приміщенні? По-перше, візьміть собі за правило прикрашати свій будинок живими рослинами, по-друге, частіше проводьте вологе прибирання.

Кожен із нас повинен дбати про чистоту атмосферного повітря, не забруднюючи його.

 

В.о. завідувача відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                           Микола  НЕЇЖМАК

 

Інші статті

Всі статті