Користь і шкода антибіотиків

  • 88

Антибіотики – це лікарські препарати, що використовуються для лікування певного переліку захворювань бактеріального походження. Кожного дня нас оточує численна кількість мікробів – бактерій. Більшість з них не чинить негативного впливу на людину, а іноді навіть буває корисною. Однак деякі бактерії здатні викликати серйозні інфекції. Саме для їх лікування призначають антибіотики.

Різні групи антибактеріальних препаратів по-своєму впливають на організм. Вони або вбивають бактерії, або уповільнюють та призупиняють їхній розвиток.

Випускаються антибактеріальні препарати у формі пігулок, капсул, рідини, крему, мазі та потребують рецепта лікаря. Противірусні або антибактеріальні препарати – найчастіший вибір для боротьби із захворюваннями.

Антибіотики мають надзвичайно сильну дію та гарно впливають на бактерії, що викликають певні види захворювань, наприклад ангіну, інфекції сечовидільної системи або бактеріальну пневмонію. Самовільне або неправильне призначення антибіотиків не покращує перебігу захворювання, але призводить до формування стійкості до діючих речовин, що містяться у їхньому складі.

Формування антибіотикорезистентності призводить до того, що з часом для деяких серйозних станів складно буде підібрати лікування, оскільки ваш організм вже звик до препарату та не відповідає належним чином.

Для того, що лікування було дієвим та швидким не займайтеся самолікуванням та своєчасно звертайтеся до лікаря.

При призначенні антибіотиків дотримуйтеся дозування та тривалості, вказаної у рецепті. Навіть якщо за кілька днів ви відчули покращення самопочуття, не варто припиняти або змінювати схему лікування.

Застосування неправильного препарату не лише не вилікує захворювання, але й призведе до формування антибіотикорезистентності.

Які побічні ефекти від прийому антибіотиків?

На жаль, при лікуванні конкретного бактеріального захворювання антибіотики можуть негативно впливати на системи організму. До розповсюджених побічних ефектів відносяться: нудота, діарея, блювання, дріжджові інфекції, алергія тощо.

Якщо коли-небудь ви мали сильну алергічну реакцію або анафілактичний шок при прийомі антибіотиків, ви маєте обов’язково попередити про це свого лікаря та використовувати препарати з іншим активним інгредієнтом, оскільки подібні стани можуть загрожувати життю.

Антибіотики необхідні для якісного лікування. Однак неправильний прийом або призначення антибіотикотерапії в останні роки призводить до формування стійкості до них та створює численні проблеми лікарям у той час, коли слід приймати швидке рішення для порятунку нашого життя.

З кожним роком антибіотики втрачають свою ефективність через неправильне їх застосування. Бактерії видозмінюються через невиправданий прийом препаратів та стають стійкішими до них. Лікувати бактеріальні хвороби стає все складніше.

 

 

В.о. завідувача відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                 Микола НЕЇЖМАК

Фото без опису

Інші статті

Всі статті