ЖИТТЯ БЕЗ ЦИГАРКИ

  • 82

Фото без опису

Тютюнопаління – одне з поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Викурювання однієї сигарки завдає організмові такої шкоди, як і 36-годинне перебування на загазованій автомагістралі.

Однак, кожна людина має свободу вибору і вирішує, палити чи не палити, зміцнювати своє здоров’я фізичними вправами чи нищити його шкідливою звичкою.

Основною складовою тютюну є нікотин. Це надзвичайно сильна отрута, що діє на нервову систему, травлення, дихальну і серцево-судинну систему. Смерть від нікотину може настати, коли підліток одночасно викурить пів пачки цигарок. Все залежить від організму людини.

Важливо знати:

  • одна цигарка скорочує життя на 15 хвилин;
  • одна пачка цигарок – на 5 годин;
  • той, хто палить 1 рік – втрачає 3 місяці життя;
  • хто палить 4 роки – втрачає 1 рік життя;
  • хто палить 20 років – 5 років;
  • хто палить 40 років – 10 років.

Кинути палити назавжди зможе тільки той, хто цього справді щиро хоче. Якщо це бажання не твоє, а наприклад, твоєї дружини чи когось із близьких, треба зробити так, щоб воно стало твоїм. Потрібно чітко усвідомити для чого ти це робиш: заради здоров’я, економії грошей, небажання відчувати залежність чи з будь-якої іншої причини. Кожна людина переживає цей період по своєму. Хтось легко, комусь доводиться докладати певних зусиль, у когось неприємні симптоми тривають декілька днів, а комусь потрібно протриматись декілька місяців перед тим, як організм пристосується до життя без нікотину.

Тож будьте вимогливі до себе, дбайте про своє здоров’я, знайдіть в собі сили для подолання цієї шкідливої залежності. Будьте здорові!

 

 

 

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                           Наталя НИКОЛИШИН

Інші статті

Всі статті