Чайний гриб – що це таке

  • 721

Фото без опису

Чайний гриб – це культура бактерій, що виробляють ферментований, газований кисло-солодкий напій, який готують на основі чаю – чорного чи зеленого.

Традиційна медицина має до нього упереджене ставлення, на відміну від народної - яка високо цінує властивості цього продукту, рекомендуючи його для лікування багатьох захворювань - від головного болю до хвороб нирок і печінки, а також для схуднення.

Застосування напою з чайного гриба позитивно позначається на здоров'ї літніх людей, саме тому він такий популярний серед старшого покоління.
Суміш бактеріальної та дріжджової флори допомагає чайному грибу покращувати самопочуття при колітах, ентеритах, гастритах, інших захворюваннях бактеріального характеру. Вживання чайного гриба можливо при цукровому діабеті.  Прийом чайного гриба вранці допоможе підготувати шлунок, нирки та печінку до денної роботи. Увечері напій з чайного гриба заспокоїть, зніме запалення, зменшить напругу тіла, допоможе швидше заснути. 

Настій чайного гриба зміцнює й збалансовує дію центральної нервової системи, уповільнює і полегшує перебіг туберкульозу. Використовується як засіб для лікування та полегшення загального стану при опіках. Дуже ефективний при боротьбі із запорами. Знижує артеріальний тиск у хворих на гіпертонію. Крім того, настій гриба активно відновлює природну мікрофлору шлунка після хвороби і прийому великих доз антибіотиків та інших медичних хімічних препаратів. Настій чайного гриба має антибактеріальні властивості й вигідно відрізняється від більшості антибіотиків тим, що володіє широким спектром дії, який не втрачається при зберіганні в умовах кімнатної температури. Настій чайного гриба має ще одну  корисну властивість - здатність знімати похмільний синдром,  оскільки нейтралізує токсини спиртних напоїв.

Частота вживання чайного гриба не повинна перевищувати 3-4 разів на добу, інакше можлива діарея або алергічна реакція організму. Оскільки чайний гриб - це напій бродіння, його краще не пити натщесерце. Також, чайний гриб не варто пити під час або одразу після їжі. Ідеальний час для споживання - за 1-2 години після їжі. Міцний настій чайного гриба, на відміну від чаю, містить незначну кількість алкоголю, на це теж слід зважати. Офіційних медичних протипоказань для його прийому немає, оскільки гриб не є лікарським засобом. Напій містить в собі невелику кількість спирту, що робить його вживання не бажаним для дітей та вагітних. Високий вміст дріжджових культур та оцтових кислот може бути згубним для зубної емалі.  Чайний гриб вважають продуктом з високою кислотністю, який не слід приймати людям з чутливим шлунком.

Якщо у вас є алергія на чай або індивідуальна непереносимість одного з компонентів напою з чайного гриба, він може викликати нудоту, блювоту, печінкову недостатність і головний біль. Тому, слід проконсультуватися з лікарем, перед початком регулярного споживання чайного гриба.
 

Фельдшер санітарний

відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Рогатинського відділу Івано-Франківського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                     Ігор ЧАБОРИК

Інші статті

Всі статті