Випадок африканської чуми свиней зафіксували в Донецькій області

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, на території Олександрівської територіальної громади Краматорського району Донецької області зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу Дніпропетровською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС), відповідно до звіту про результати дослідження від 28.12.2023 № 003772 п.м./23

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку (території), зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней,  рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.