ЖИТТЯ  БЕЗ  ЦИГАРКИ

ЖИТТЯ БЕЗ ЦИГАРКИ

  • Переглядів: 139

Тютюнопаління – одне з поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Викурювання однієї сигарки завдає організмові такої шкоди, як і 36-годинне перебування на загазованій автомагістралі. Однак, кожна людина має свободу вибору і вирішує, палити чи не палити, зміцнювати своє здоров’я фізичними вправами чи нищити його шкідливою звичкою. Основною складовою тютюну є нікотин. Це надзвичайно сильна отрута, що діє на нервову систему, травлення, дихальну і серцево-судинну систему. Смерть від нікотину може настати, коли підліток одночасно викурить пів пачки цигарок. Все залежить від організму людини. Важливо знати: одна цигарка скорочує життя на 15 хвилин; одна пачка цигарок – на 5 годин; той, хто палить 1 рік – втрачає 3 місяці життя; хто палить 4 роки – втрачає 1 рік життя; хто палить 20 років – 5 років; хто палить 40 років – 10 років. Кинути палити назавжди зможе тільки той, хто цього справді щиро хоче. Якщо це бажання не твоє, а наприклад, твоєї дружини чи когось із близьких, треба зробити так, щоб воно стало твоїм. Потрібно чітко усвідомити для чого ти це робиш: заради здоров’я, економії грошей, небажання відчувати залежність чи з будь-якої іншої причини. Кожна людина переживає цей період по своєму. Хтось легко, комусь доводиться докладати певних зусиль, у когось неприємні симптоми тривають декілька днів, а комусь потрібно протриматись декілька місяців перед тим, як організм пристосується до життя без нікотину. Тож будьте вимогливі до себе, дбайте про своє здоров’я, знайдіть в собі сили для подолання цієї шкідливої залежності. Будьте здорові!       Фельдшер санітарний

Користь і шкода антибіотиків

Користь і шкода антибіотиків

  • Переглядів: 180

Антибіотики – це лікарські препарати, що використовуються для лікування певного переліку захворювань бактеріального походження. Кожного дня нас оточує численна кількість мікробів – бактерій. Більшість з них не чинить негативного впливу на людину, а іноді навіть буває корисною. Однак деякі бактерії здатні викликати серйозні інфекції. Саме для їх лікування призначають антибіотики.

Рак: що варто знати і як уберегтися

Рак: що варто знати і як уберегтися

  • Переглядів: 163

За даними ВООЗ, щорічно у світі діагностується близько 14 млн. випадків раку і до 2030 року цей показник може вирости до 21 млн. Рак є однією з провідних причин смерті в усьому світі, і Україна не є винятком. За даними Інституту онкології АМН України, злоякісні новоутворення щорічно забирають до 100000 життів українців, а число захворівших за рік наближається до 160 000. Щодня в Україні хворіють на рак 450 людей, з яких помирає 250. Серед чоловічого населення до 19% цих втрат обумовлено раком легень, а серед жіночого 20 % – раком молочної залози.

Гід державних послуг. Банер